INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
11 vite kampion në Shqipëri. Ky është sporti dhe ekipi rekordmen në vendin tonë [VIDEO]

11 vite kampion në Shqipëri. Ky është sporti dhe ekipi rekordmen në vendin tonë [VIDEO]

Publikuar më: 12:53 08-11-2018

11 vite rradhazi kampion në Shqipëri. Ky është rekordi që është vendosur në vendin tonë nga ekipi i Tiranës në sportin e taekwondo-s. Në një intervistë për emisionin Adrenalinë në IN Tv, trajnerja Arjola Kasaj rrëfen më shumë për këtë sport.

“ Nga viti 1998 deri 2008 kam qenë kampione vetë, pastaj nga viti 2007 deri më sot jemi kampion. Kemi filluar ta nxjerrim ekipin kampion me moshtat e vogla deri tek të rriturit dhe prej 11 vitesh jemi kampion në Shqipëri”.- tha trajnerja Kasaj për IN Tv.

Sporti i taekwondo-s është shumë i përhapur në Shqipëri ku numërohen 31 shoqata dhe ekipe që marrin pjesë në kampionate kombëtare dhe ndërkombëtare. Vitet e fundit ka një pjesmarrje të madhe edhe për femrat ku vetëm në ekipin e Tiranës numërohen rreth 15 vajza.

E pyetur se kush shtetetë rajonit janë më mirë në këtë sport, trajnerja Kasaj tha se: “Deri para dy vitesh ata kanë qenë më mirë se ne, por tani mendoj se ne jemi më mirë dhe më lart se ata.”

Intervista e plotë:

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.01312780380249
    array(1) { ["section"]=> string(90) "11-vite-kampion-ne-shqiperi-ky-eshte-sporti-dhe-ekipi-rekordmen-ne-vendin-tone-video-78017" }