INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
4 shenjat e horoskopit që kursejnë më shumë. Nuk e lëshojnë lehtë paranë!

4 shenjat e horoskopit që kursejnë më shumë. Nuk e lëshojnë lehtë paranë!

Publikuar më: 12:18 12-01-2018
Shenjat e horoskopit, përveç karakterstikave të ndryshme, kanë edhe pjesën e parave.
Lidhja që kanë me paranë, pra menaxhimin ekonomik, është i ndryshëm në çdo shenjë.
 
1. Demi
Si shenjë e tokës, demat njihen si kursimtarë të mëdhenj. Ata nuk e harxhojnë paranë për gjëra të parëndësishme, por e menaxhojnë mjaft mirë. Duan vazhdimisht të kenë fonde “sekrete”, për shkak të frikës nga varfëria.
2. Virgjëresha
Janë kursimtare dhe gjithmonë analizojnë harxhimet e tyre. Ata përgatiten mirë, për ditët e vështira dhe nuk i besojnë rastësisë. E shijojnë jetën, pa abuzuar me të ardhurat e tyre. Mendojnë për të nesërmen.
3. Akrepi
Janë shumë të aftë, për të krijuar biznes dhe dinë shumë mirë  të menaxhojnë të ardhurat e tyre. Marrëdhënia e tyre me ekonominë është shumë e mirë. Nuk shpërdorjnë paranë!
4. Bricjapi
Pjesëtarët e kësaj shenje janë të kujdesshëm dhe ambiciozë. Ata i vlerësojnë gjërat, sipas intv.al nga ana monetare dhe nuk hedhin hapa të gabuar.
Burimi: Astrology
Përshtati: Anisa Bega
 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0010688304901123
    array(1) { ["section"]=> string(77) "4-shenjat-e-horoskopit-qe-kursejne-me-shume-nuk-e-leshojne-lehte-parane-47341" }