INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
A do të vijojnë temperaturat e larta? Suprizat e motit, mësoni çfarë kohe pritet të jetë nesër! [FOTO]

A do të vijojnë temperaturat e larta? Suprizat e motit, mësoni çfarë kohe pritet të jetë nesër! [FOTO]

Publikuar më: 18:35 12-07-2018

Moti për ditën e premte në pjesën më të madhe të territorit do të vijojë me kthjellimet dhe vranësira të lehta. Vranësira më të dukshme paraqiten në zonat malore. Sipas MeteoAlb, pasditja mbetet e kthjellët në Jug dhe Qendër, por vranësira lokale do të zhvillohen në Veri, duke sjellë gjatë mbrëmjes shira të izoluar.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë, duke shkuar në maksimum deri në 35 gradë.

Era do të fryjë mesatare, deri e fortë në Jug, me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi Verior, ndërsa në det krijohet dallgëzim mbi 2 ballë.

newsmoti.jpeg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.004223108291626
    array(1) { ["section"]=> string(92) "a-do-te-vijojne-temperaturat-e-larta-suprizat-e-motit-mesoni-cfare-kohe-pritet-te-jete-64837" }