INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Aktori i njohur hollivudian ka jetuar me familjen në një furgon pranë një lëndine. Zbuloni kush ështi ai, pasi do habiteni!

Aktori i njohur hollivudian ka jetuar me familjen në një furgon pranë një lëndine. Zbuloni kush ështi ai, pasi do habiteni!

Publikuar më: 11:57 11-10-2018
Rubrika “ Positive Vibes” në emisionin e pasdites “ IN Traffic” në IN Radio 105.7 ka sjellë vështirësitë që ka hasur aktori i njohur Jim Carrey në jetën e tij, përpara se të bëhej një yll kinematografik. 
Emrin e plotë e ka, James Eugene Carrey. Sipas intv.al ai është i njohur për performancat e tij plot energji pozitive.
Por ndoshta nuk dinit disa vështirësi që ka patur ai në jetën e tij, duke filluar nga fëmijëria.
-Kur Carrey ishte 14 vjeç, babai i tij humbi punën dhe familja e tij pati shumë vështirësi. Ata jetuan në një furgon në lëndinën e një të afërmi.
 
-Në moshën 16-vjeçare filloi një punë ditore prej 10-orësh në nje fabrikë pas shkollës, për të ndihmuar në arritjen e qëllimeve.
 
-Në moshën 17 vjeç, ai la shkollën për t'u përqendruar në komedi me orar të plotë. Ai u zhvendos në LA më pas . 
 
-Pas sukseseve duke performuar në komedi, ai goditi një super sukses në filmin e njohur komedi  “Dumb and Dumber”. 
 
Ju që po e lexoni këtë artikull, ndoshta ju është kujtuar ndonjë pjesë nga interpretimet e tij të shumtë dhe ju ka ardhur papritur për të qeshur. Mirë do bënit, pasi e qeshura të shton jetën, edhe nëse mund të keni shumë probleme, ashtu siç pati edhe ai që na ka bërë për të qeshur me vite, Jim Carrey.
 
jim_carrey_getty_h_2017_0_0.jpg
 
Burimi: Metro
Përshtati: Anisa Bega

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0092220306396484
    array(1) { ["section"]=> string(126) "aktori-i-njohur-hollivudian-ka-jetuar-me-familjen-ne-nje-furgon-prane-nje-lendine-zbuloni-kush-eshti-ai-pasi-do-habiteni-74842" }