INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Askush si ajo! Dua Lipa shpërthen në lot për këtë arsye që ia vlen...[FOTO]

Askush si ajo! Dua Lipa shpërthen në lot për këtë arsye që ia vlen...[FOTO]

Publikuar më: 22:21 13-01-2018

Vera ishte e saj, por edhe i gjithë viti 2017 po rezulton i tillë. Dua Lipa nuk ndalet së korruri suksese në botën e muzikës në arenën ndërkombëtare. Pas shumë çmimeve të fituara, Dua Lipa është nominuar ditën e sotme në 5 kategori çmimesh në “Brit Awards”, ceremoninë më të madhe të ndarjes së çmimeve në Mbretërinë e Bashkuar. Ajo ka lënë pas emra të njohur si Ed Sheeran dhe Rag’n’Bone Man.

Me lot në sy dhe plot emocion Lipa ka ndarë me ndjekësit e saj këtë lajm.

collagedujan.jpg

Çmimet tek të cilit është nominuar janë:
1- Çmimi ‘ Mastercard’
2- Femra e vitit
3-Kënga e vitit
4-Videoja e vitit
5- Debutuesja më e mirë
Ditën e djeshme Dua publikoi këngën e saj “IDGAF” dhe theu rekord klikimesh, vetëm për një orë mori 5 milion të tilla.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0021131038665771
    array(1) { ["section"]=> string(76) "askush-si-ajo-dua-lipa-shperthen-ne-lot-per-kete-arsye-qe-ia-vlen-foto-47461" }