INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS

Autori i vrasjes në Kamëz ''zbërthehet" para hetuesve. Trondit dhe më shumë me dëshminë e tij...[VIDEO]

Publikuar më: 11:30 27-04-2018

Policia ka arrestuar autorët e vrasjes së Agim Bucit, që ndodhi dy ditë më parë në Kamëz. Ai që kishte armën dhe shkrepi atë me sa duket nën presionin e togave të zeza ka mundur të tregojë me detaje se si e kreu vrasjen. Sipas dëshmisë së tij nuk e kishte plan të vriste askënd po vetëm të merrnin paratë dhe meqë viktima i trembi me thikën u detyrua të përdorte pistoletën.
“Pistoleten e kishim për të trembur ata të dyqanit, që të na jepnin lekët. Nuk donim të vrisnim asnjë njeri, por patëm frike se na kapi dhe qëlluam”, tha autori i krimit. Madje ai ka treguar dhe vendin ku ka hedhur pistoletën, nën trysninë e frikës se mos pikasej nga policia dhe kjo e fundit e ka gjetur afrë një zone tek lumi i Tiranës. Vrasësi është Vladimir Kurti një 28-vjeçar, nga Burreli, që njihet si hajdut, pasi ka dhe precedentë të mëparshëm penal dhe ka qënë i dënuar në 2010 me 5 vite burg. Ndërsa bashkëpunëtori i tij, Ruzhdi Hoda është mik i tij dhe ky nga Burreli. Po të dy aktualisht banojnë në Kamëz.
Policia mes të ndaluarve arriti të identifikojë në kohë dy nga autorët e dyshuar duke iu referuar karakteristikave që shfaqeshin në pamjet e kamerave të sigurisë së marketit ku ndodhi ngjarja dhe organet hetimore po vijonë të marrin në pyetje autorët.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00099802017211914
    array(1) { ["section"]=> string(98) "autori-i-vrasjes-ne-kamez-zberthehet-para-hetuesve-terrorizon-dhe-me-shume-me-deshmine-e-tij-56532" }