INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Besojeni ose jo, KAMPIONI i BOTËS në futboll uron Besin dhe Xhensilën për vajzën e porsalindur [FOTO]

Besojeni ose jo, KAMPIONI i BOTËS në futboll uron Besin dhe Xhensilën për vajzën e porsalindur [FOTO]

Publikuar më: 19:32 12-07-2018

Vetëm pak orë më parë ka ardhur në jetë vajza e këngëtares Xhensila Myrtezaj dhe aktorit Bes Kallaku. Xhensila ka lindur në një spital privat dhe fatmirësisht gëzon shëndet të plotë së bashku me Ajkën e vogël.

Pas këtij lajmi ka ardhur edhe dedikimi i parë në Instagram nga Besi dhe Xhensila të cilët na kanë emocionuar të gjithëve me fjalët e tyre ëtë dala nga zemra dhe bashkë ka bashkangjitur edhe një foto ku duken duart e Besit, Xhensilës dhe këmba e vogël e të porsalindurës.

E sigurisht që nuk mund të mos mungonin urimet e vipave. Miqtë e artistëve dhe emrat e njohur të shoëbiz-it në vend si Capital T, Genc Prelvukaj, Gold Ag, Olti Curri, Kastro Zizo, Venera Lumani e shumë të tjerë kanë uruar çiftin.

O lul’e bukur e gjakut tim. I gjithe kuptimi i jetes dhe i vetes, qenka jo me i madh se ti, jo me shum se 2 duart e mia, as me i rende se disa kg, sa e vogel bota, kaq sa ti qenka. Asgje si ty, asnjehere sja kam ndjere rendesin, vleren dhe plotesin jetes me shum se sot. Vendosem te te quanim AJKA. Babai yt, qysh i vogel mezi priste qe Ija te ziente qumeshtin dhe fshehurazi ti vidhte AJKEN, si shija me e mire e femijerise. Nena jote eshte “ajke” me vete. Eshte kujdesur aq shum per ty, eshte lutur aq shum edhe sa shum te ka kenduar kenge engjejsh. Nuk do t’kesh probleme ninullash me pak fjale. Edhe un do perpiqem, por un di ninulla vetem per Skiftera, me vjedhje zemrash, edhe per Baftjarin, por qe ti ske si ta njohesh.? Ajka, ne jete jep sa me shum dashuri, nga bota jote, po vjen ne nje bote tjeter ku per kaq shekuj kemi bere vetem shpikje se si ta shkaterrojme edhe jo ta ndreqim. Ti nise kontributin tend duke ber gjithcka me dashuri, si forcen dhe energjine me te jashtzakonshme, prej saj erdhi edhe krijimi i qenies tende, dhe prej saj erdhi i gjithe krijimi i gjithckaje. Ndaje kafshaten e bukes me nevojtaret edhe mos jep vetem therrimet. Gjat jetes kam dashur te jap vetem buzqeshje tek te tjeret, por askush sme ka bo te qesh e t’qaj njekohesisht, askush si ti. Hera e pare qe jam publik, ti me bon te qesh vec sa levize doren, me bone te qesh edhe kur hape syt, me bone me qesh edhe kur po flije, kuptova qe un sja them humorit fare, kot e mbaj veten per te tille. Un edhe nena jote te premtojm me teper se sa dashuri. Nejse, do me duhet te bohem edhe çun Fushe-Kruje kur naj djale do guxoje te grricet me ty. Vendosem qe ti te lindje ketu n’Shqipni, ta duash vendin tend, mbase nuk do te t’ofroje aq sa duhet, por do t’flasesh gjuhen me hyjnore n’bote, gjuhen e Perendive, dhe gjuhen e Zotit, te paren, shqipen, pasurin me t’madhe te ketij kombi. Lutem per te gjithe ata qe me njohin dhe i njoh, qe Zoti ti bekoje me femije, sinqerisht. Ajka, ti nuk e ke idene sa t’lumtur jemi me ty, tani te lutem mundohu te na lesh te flem pak gjume. Amen. Zoti ju rujt. Bes & Xhensila Kallaku. PS: Ju lutemi respektoni privatesine e cdo fotoje te dal pa miratimin tone. Flm.

A post shared by bes kallaku (@bes_kallaku) on

 

Por një urim Besi ka marrë edhe nga futbollisti shqiptar me famë botërore, kampion bote me Gjermaninë. Bëhet fjalë për Shkodran Mustafin i cili i ka shkruar: “Urime ishallah ni jet të gjat”!

msg.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0035099983215332
    array(1) { ["section"]=> string(104) "besojeni-ose-jo-kampioni-i-botes-ne-futboll-uron-besin-dhe-xhensilen-per-vajzen-e-porsalindur-foto-64841" }