INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Brody ka vetëm një muaj jetë. Qyteti organizon festën e Krishtlindjeve në shtator

Brody ka vetëm një muaj jetë. Qyteti organizon festën e Krishtlindjeve në shtator

Publikuar më: 15:28 14-09-2018

Në Cincinnati, në Ohaio të Shteteve të Bashkuara, gjithçka është gati për të festuar Krishtlindjet. Pemët janë zbukuruar me topa të të gjitha ngjyrave, rrugët janë plot dritë. Nuk ka rëndësi nëse është shtator dhe nëse mbeten disa javë deri në 25 dhjetor. Brody Allen nuk ka kohë. Fëmija është dy vjeç dhe mjekët i kanë dhënë atij më së shumti një muaj jetë: ai është i sëmurë me kancer. Qyteti pastaj vendosi të parashikojë pushimet dhe shumë prej tyre kanë dërguar dhurata për fëmijë dhe kartolina në mënyrë që fëmija të mund të shijojë, ndoshta për herë të fundit, magjinë e Krishtlindjes. Gushtin e kaluar, mjekët e diagnostikuan me kancer të trurit dhe një tjetër në shpinë. Ata i dhanë vetëm dy muaj jetë. Që atëherë familja është e angazhuar për të bërë çdo ditë të veçantë për ti lënë fëmijës së tyre kujtimet më të bukura të mundshme.
Prindërit menduan që ti festonin më herët Krishtlindjet për të qenë bashkë me Brody-in. Kur fqinjët dëgjuan për planet e tyre, donin të merrnin pjesë dhe madje nisën të zbukuronin shtëpitë e tyre për të festuar. Dhe kështu, si zjarri, iniciativa është zgjeruar dhe i gjithë qyteti është bashkuar. Shumë prej banorëve kanë dërguar gjithashtu dhurata për Brody-in dhe urime. Askush nuk e di se sa kohë mbetet për fëmijën: mund të jetë një çështje e ditëve ose muajve. Familja ka nisur një fushatë për mbledhjen e fondeve për të mbledhur para për trajtimet në GoFundMe.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0078558921813965
    array(1) { ["section"]=> string(86) "brody-ka-vetem-nje-muaj-jete-qyteti-organizon-festen-e-krishtlindjeve-ne-shtator-71670" }