INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Çfarë simbolizojnë gurët e çmuar në unazat e fejesës? Zbulojeni!

Çfarë simbolizojnë gurët e çmuar në unazat e fejesës? Zbulojeni!

Publikuar më: 16:37 28-07-2017

Nëse po mendoni t’i propozoni për martesë partneres suaj, kini kujdes në zgjedhjen e unazës që do t’i blini.

Për ta mahnitur atë, përpiquni të përshtatni gurin e unazës me personalitetin e saj.

·Diamanti në unazë është simboli i pastërtisë. Tregon shenjtërinë e marrëdhënies dhe rëndësinë që ajo ka në jetën e çiftit.

·Rubini është një gur i mrekullueshëm oriental dhe është simbol i dashurisë reciproke. Të duash dhe të duhesh në të njëjtën formë.

·Safiri është simboli i mençurisë dhe paqes shpirtërore. Në një marrëdhënie tregon respektin e ndërsjellët.

·Smeraldi që njihet si guri i të dashuruarve tek Egjiptianët simbolizon dashurinë e sinqertë.

·Perla është shenjë e sofistikimit, dhe zakonisht simbolizon lartësimin e marrëdhënies mes çiftit.

·Safiri është guri i duhur për një vajzë të ëmbël dhe romantike.

·Nëse ajo është e pasionante dhe energjike dhurojini në unazë me rubin.

·Për vajzat misterioze dhe të palexueshme, zgjidhni smeraldin!

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0076379776000977
    array(1) { ["section"]=> string(68) "cfare-simbolizojne-guret-e-cmuar-ne-unazat-e-fejeses-zbulojeni-33381" }