Është e pashmangshme që, kur një marrëdhënie sa intensive aq edhe pasionante përfundon si kjo e Brad Pitt dhe Angelina Jolie, situata bëhet shumë dramatike. Por askush nuk e kishte parashikuar se si do të shkonin kështu gjërat për çiftin e artë të Hollyëood, dhe askush nuk është më i surprizuar se vetë Brad Pitt. Bota u shokuar kur Angelina i kërkoi divorcin aktorit 53 vjeçar dhe ekipi ligjor i aktores ngriti pretendimin se temperamenti i Pitt dhe abuzimet e tij ishin shkaku i ndarjes. Por fatmirësisht Pitt u lirua nga këto akuza pas një hetimi të organeve kompetente, por kjo nuk do të thotë që drama përfundoi.

Pas kërkesës së Jolie për kujdestarinë e plotë të gjashtë fëmijëve të çiftit, situata që është duke i thyer zemrën Brad, është fakti se Angelina po bën çmos për t’i mbajtur larg fëmijët nga ai. Sipas një burimi të afërt me aktorin, Brad është i bindur se aktorja 42 vjeçare po i “helmon” fëmijët kundër tij dhe nuk arrin ta kuptojë se si mund të sillet në këtë mënyrë ish-bashkëshortja e tij.

Është e qartë se gjithçka ka marrë fund mes tyre, por të paktën dashuria për fëmijët nuk mund t’i privohet! 

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Ajo vuajti një ndarje të dhimbshme nga bashkëshorti i saj Brad Pitt pas më shumë se 10 vitesh si çift.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Martesa e Brad Pitt dhe Angelina Jolie mori fund kur aktorja 41 vjeçare ka paraqitur kërkesën e divorcit, por duket se kjo e fundit është penduar.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Në rast se ky nuk është poshtërim publik, atëherë nuk e dimë çfarë emri t’i vemë.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Gjërat po përkeqësohen më shumë në çështjen e divorcit të Angelina dhe Brad! Dhe ata që shqetësojnë më shumë, janë pikërisht fëmijët. Angelia Jolie i është lutur ish-bashkëshortit të saj për të gjetur një prefesionist që t’i ndihmojë fëmijët pasi ata ende janë të traumatizuar nga ajo çfarë ka ndodhur në avionin privat para 3 muajsh, bën me dije TMZ.

Aktorja i ka dërguar një email ekipit ligjor të Brad më 1 dhjetor, duke propozuar që të dy të marrin pjesë në seanca me një specialist për traumat, kështu që mund të mësojnë se si t’i ndihmojë fëmijët të kalojnë këtë periudhë të vështirë. 

Një tjetër shenjë se situata është ende e rëndë? Përfaqësuesi ligjor i Brad, është shprehur në dokumenta se 2 djemtë e mëdhenj, Maddox dhe Pax, ndoshta nuk duan të vizitojnë babain e tyre. 

Të presim se çfarë përgjigje do t’i japë kërkesës së Angelina.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Ky divorc është kthyer në një luftë të vërtetë! Nëse menduam se Jolie e ka vënë ish bashkëshortin e saj me shpatulla pas muri, kemi gabuar. Brad Pitt është “armatosur” rëndë me një rregjistrim sekret i cili me siguri do të bëntë Angelina-n ti plotësonte tekat aktorit 52 vjeçar. Të paktën kështu ka mësuar ekskluzivisht Radar Online. Bëhet fjalë për një regjistrim prej më shumë se 100 orësh, i cili ekspozon anën maniake të Jolie për drogën, mazokismin e saj në seks, dhe opinionin e vërtetë për Jennifer Anniston. “Nëse këto filmime bëhen publike, me siguri do ta dëmtojnë rëndë aktoren 41 vjeçare për sa i përket çështjes së kujdestarisë të 6 fëmijëve”, u shpreh “spiuni” për RadarOnline.

 

I njëjti burim ka dhënë edhe detaje për këto audio, duke thënë se Angelina pëlqentë të priste vetën gjatë marrëdhënies seksuale dhe gjaku të rridhte në trupin e Brad, rënien e ndjeshme në peshë si pasojë e problemeve me drogën, dhe urrejtjen e faktit që Pitt dhe Aniston mbetën përsëri miq.

Epo të njëjtin mendim kemi edhe ne, nëse kjo është e vërtetë, Jolie e ka punën pisk. 

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Në divorcin mes Angelina Jolie dhe Brad Pitt, sigurisht që pala më e dëmtuar janë 6 fëmijët e tyre. Ata nuk po kalojnë një periudhë të mirë, pasi po ndjejnë mungesën e babait,  dhe Angelia është duke bërë gjithckka në mënyrë që ti bëjë fëmijët e saj të ndihem si më parë, si përshembull duke u blerë shumë dhurata,  

“Fëmijët janë aq në depresion saqë Angelina po bën gjithçka t’iu ndryshojë humorin. Taktika e saj e parë ishte duke iu dhuruar shumë dashuri, përqafime, komplimente, duke mos i zgjuar herët, po ishte e kotë, nuk po funksiononte.” sipas një burimi për Hollywoodlife.com.

Mirëpo Jolie, tashmë po aplikon planin tjetër, dhurata të palimituara, pra çdo gjë që i bën të lumtur fëmijët e saj. Duke filluar që nga rrobat e preferuara, produktet elektronike, lodrat si dhe kafshët shtëpiake, u shpreh i njejti burim. Ndoshta pak e lodhshme për aktoren e njohur, por të paktën do të ishte e vlefshme nëse ajo ndihmon 6 fëmijët e saj në këtë periudhë shumë të vështirë të jetës së tyre.  

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Angelina Jolie e ka vënë ish bashkëshortin e saj me shpatulla pas murit.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Më në fund çifti më i përfolur i Hollywood-it kanë arritur një marrëveshje për kujdestarinë e fëmijëve.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Brad Pitt është duke luftuar përsëri kundër Angelina Jolie në divorcin e  tyre të hidhur. Ai ka paraqitur dokumentat në Gjykatë duke kërkuar kujdestarinë e përbashkët, fizike dhe juridike, të gjashtë fëmijëve të tyre.

Jolie paraqiti letrat e divorcit atëherë kur Brad e priste më pak dhe kërkonte kujdestarinë e plotë të fëmijëve, ndaj dhe 52 vjeçari tani nuk është menduar dy herë për të paraqitur edhe ai  kërkesën e tij.

Edhe pse një plan i përkohshëm kujdestarie u themelua muajin e kaluar sipas të cilit Pitt do t’i takonte fëmijët vetëm në praninë e mbikqyrësve dhe do t’i nënshtrohej vullnetarisht testeve të drogës dhe alkoolit, ai nuk është zbatuar.

 Brad-Pitt-and-Angelina-Jolie.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP
radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll