U bënë javë që këngëtarja Era Istrefi ndodhet në vendlindjen e saj, Prishtinë.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Një 22-vjeçare e zakonshme, vetëm për një natë.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Këngëtarja e suksesshme  e ka patur të pamundur të jetë pjesë e disa eventeve jashtë vendit pasi e pengon pasaporta kosovare. Mirëpo për të zgjeruar suksesin e saj ndërkombëtar, ajo i ka kërkuar ndihmë presidentin shqiptar Bujar Nishani që të marrë nënshtetësinë shqiptare. Kjo kërkesë është miratuar nga presidenca, dhe Era tashmë është ligjërisht nënshtetase shqiptare, me një dekret të zyrtarizuar nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani.

Në një rrëfim ekskluziv në “Top Albania Radio”, Era Istrefi shprehu emocionin për marrjen e pasaportës dhe nuk mund të mos falenderonte ata që e mundësuan marrjen e kësaj pasaporte.

“Falenderimet e mia për Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ministrinë e Kulturës së Kosovës dhe Shqipërisë janë të panumërta, sinqerisht. Disa gjëra nuk do të kishin ndodhur po të mos ishte kjo pasaportë. Falenderimet e mia janë të panumërta dhe shpresoj se do ta përfaqësoj denjësisht vendlindjen time të dytë anembanë botës. Punët e mia për vitin 2017 janë me një turne anembanë botës dhe do të kem mundësi të shkel dhe në ato vende ku duhet viza “Shengen” dhe unë tani do të përfaqësoj të gjithë shqiptarët”, thotë këngëtarja.

Mezi po presim të dëgjojmë suksesin e rradhës Era! 

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Ishim mësuar ta shihnim gjithnjë me look  të kuruar jo vetëm në daljet e saj skenike apo klipe por edhe në jetën e përditshme, por ja që këngëtarja me stilin e veçantë këtë herë na ka surprizuar.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP
Monday, 09 January 2017 14:50

Era Istrefi thyen këmbën?! [FOTO]

Një foto shqetësuese ka qarkulluar në Instagramin e bukuroshes nga Prishtina.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Era Istrefi tashmë ka fituar unanimisht mendimin dhe mbështetjen e të gjithëve duke e cilësuar si këngëtaren më të suksesshme shqiptare.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Kjo periudhë festash është edhe periudha kur njerëzit bëhen më pozitivë dhe e shprehin më lirshëm cdo emocion.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Edhe pse nga ditë në ditë pritet që Era Istrefi të publikojë këngën e re, “BonBon” vazhdon ende me jehonën e suksesit.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Era Istrefi këtë vit është treguar vajzë e mirë me gjithë arritjet dhe sukseset e njëpasnjëshme ndërkombëtare, ndaj edhe e meritonte një dhuratë speciale nga një  “babagjysh” i cili është një person mjaft special për të.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Pas një pune goxha të gjatë, momenti erdhi.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP
radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll