Kampionati Europian ka mbaruar zyrtarisht megjithatë ndodhitë e këtij muaji kanë qenë të shumta dhe do të rrënjosen në memorien e futbolldashësve dhe jo vetëm.

Published in Sports

Ishte një mbrëmje e veçantë për dy bukuroshet e ekranit shqiptar.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Ditën e djeshme u mbajt takimi i gjysmë finales së dytë mes kombëtares Gjermane dhe asaj Franceze. “Gjelat e detit” fituan me lehtësi biletën për në finalen e madhe të 10 Korrikut pas dy golave të super talentit Antoine Griezmann.

Published in MAGAZINA

E ndërsa mbrëmë u përcaktuar finalistja e parë, Portugalia, sonte përballja Francë-Gjermani do të nxjerrë finalisten tjetër që do të ndeshen me Portugalinë në finalen e madhe të 10 korrikut. Një përballje titanësh ku Gjermania shikohet disi si favorite në letër, ndërsa Franca supersticioze luan në stadiumin e saj të fatit, përballë tifozëve të saj, pikërisht Velodrome i Marsejës. Në rradhët e gjermanve e sigurtë është mungesa e qendërmbrojtësit Hummels, mesfushorit Khedira, dhe në dyshim mbetet SchWeinsteiger. Ndërsa “Gjelat” janë më të qetë pas rikthimeve nga pezullimet të Kante dhe Rami. Arbitër i ndeshjes që do të luhet në orën 21:00, do të jetë italiani Nicola Rizzoli, i cili do të ndihmohet nga 4 bashkëkombas të tij, ndërsa Skomina do të jetë në rolin e gjyqtarit të katërt. Sulmi më i mirë i Francës, apo mbrojtja më e mirë e Gjermanisë? Verdiktin do na e japë fusha në një 90 minutësh të bukur ose më tepër, nëorën 21:00. Ja formacionet e mundshme

Francë: Lloris, Sagna, Rami, Koscielny, Evra, Matuidi, Kante, Pogba, Griezmann, Giroud, Payet

Gjermani: Neuer, Kimmich, Boateng, HoWedes, Hector, Can, Kroos, Draxler, Ozil, Gotze, Muller

Published in Sports

Ndërkohë që Antoine Griezmann është shpallur nga revista France Football si një prej kandidatëve kryesorë për të fituar Topin e Artë këtë vit, ne mendojmë se talenti 25 vjeçar meriton padiskutim edhe një çmim tjetër, atë të “humoristit” të EURO 2016.

Published in MAGAZINA

Gjatë çerek-finales së fundit në përballjen e Francës – Islandë, është shënuar dhe goli i 100-të në këtë kompeticion i ardhur pikërisht nga këmbët e talentit Antoine Griezmann. E veçanta?! Për herë të parë në një kompeticion të tillë shohim një rekord të golave të shënuar nga futbollistë mëngjarash. Thënë ndryshe, e preferuara e tyre është këmba e majtë.

Published in MAGAZINA
radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll