Një fëmijë është një kopje e prindërve të tij. Sigurisht që për sa i përket pamjes, ndodh që mos t’iu ngjajmë gjithmonë atyre, por për sa i përket karakterit ne gjithmonë marrim nga prindërit.

Por jo vetëm nga karakteri ne marrim nga ata. Besoj janë të shumtë në numër personat që vuajnë nga të njejtat sëmundje që kanë prindërit.

Më poshtë mund të lexoni disa nga aftësitë, tiparet, sëmundjet që ne “marrim” nga prindërit.

1.Niveli i kolesterolit në gjak

2.Rënia e flokëve te meshkujt trashëgohet nga gjenet e nënës

3. Suksesi akademik

4.Dashuria për kafen

5.Diabeti

6. Daltonizmi trashëgohet nga mamaja

7.Intoleranca ndaj laktozës

8.Aftësia për t’i dhënë makinës

9.Problemet me shikimin

10. Popullariteti

Published in MAGAZINA

Pothuajse çdo person ka përjetuar ndjenja të cilat kanë mbetur të pashpërblyera pavarësisht përpjekjeve të tyre.

Megjithatë, ekziston një teknikë e joshjes e cila ju garanton dështimin, e gjithashtu shërben si shenjë se nuk dini të filtroni!

Të qenit objekt i “mëshirës”

Absolutisht askush nuk do të ndërtojë me dëshirë një lidhje me një person i cili është gjithmonë i palumtur me ndonjë gjë.

Mos u sillni vërdallë me fytyrë të mërzitur duke u ankuar për jetën dhe duke pritur për mëshirë. Buzëqeshni – do të dukeni shumë më joshës!

Published in MAGAZINA
Ekspertët kanë treguar se cilat janë ushqimet që meshkujt nuk duhet të konsumojnë, pasi mund t’i sjellin depresion.
Published in MED+

Ndoshta nuk e dëgjoni shpesh, por është mëse normale. Kur jeni në fillim të një njohjeje, dijeni që nuk i keni për borxh asgjë personit tjetër. Nëse vendosni të mos e takoni më, të ndaheni, të mos I flisni apo të injoroni të mesazh, kjo është e drejta juaj.

E megjithatë, jo gjithmonë biem dakort me faktin se të evitoni, shmangni apo të zhdukeni (quajeni si të doni) dikë është diçka e pranueshme.
Rastet më poshtë, provojnë të kundërtën:

Nëse dikush nuk iu ka respektuar
Mund të ndodhë që partneri juaj prej 10 vitesh të mos iu respektojë në një situatë të caktuar, po ashtu edhe mashkulli që keni vetëm dy javë me të cilin po shoqëroheni. Sido që të jetë, nëse ndiheni se nuk po ju respektojnë ashtu siç e meritoni, atëherë të largoheni është zgjidhja juaj më e mirë.

Nëse zbuloni diçka aspak të këndshme për personin
Kush do donte të rrinte me dikë që ka pasur një të kaluar problematike dhe nuk është e sigurt se mund të ndodhë edhe me ju?

Nëse keni patur vetëm një takim
Nuk ka patur kimi, nuk e ndjeni veten të rrini me këtë person apo çdo gjë tjetër që ju vjen në mendje ose ndjeni, kur vendosni të largoheni pa dhënë asnjë shpjegim, kjo është totalisht e pranueshme.

Nëse nuk jeni parë asnjëherë
Të njiheni nënëpërmjet rrjeteve sociale është diçka e zakonshme ditët e sotme, por kur gjërat nuk shkojnë mirë dhe ju ndërkohë as që jeni takuar ndonjëherë kokë më kokë nuk ken ipse të ndiheni keq nëse nuk kërkoni më të keni kontakte.

Nëse po tregohen seksualë
Jeni duke biseduar lirshëm dhe papritur ju vjen një foto nudo ose ju pyesin çfarë keni veshur. Këtu për ju gjërat fillojne të jenë të pakëndshme. Atëherë e dini vetë çfarë duhet të bëni!

Published in MAGAZINA

Kur biem në dashuri me dikë, e duam aq shumë atë person sa nuk e shohim të aftë për të na mashtruar.

Published in MAGAZINA

Që nga fotoja e Kim Kardashian që theu internetin te këngët hit si “All About That Bass”, të pasmet e grave po kalojnë një moment të lavdishëm nën drita.

Published in MAGAZINA

Le të ngrejë dorën e para ajo që nuk ka thënë të paktën një herë të vetme një gënjeshtër në shtrat.

Published in MAGAZINA

Ju e dini çfarë heq përpara periodave: luhatje humori, uri e pandalshme, nervozitet i pashpjegueshëm.

Published in MAGAZINA

Femrat janë të etura të dinë se çfarë u kalon në kokë partnerëve të tyre; çfarë mendimesh kanë, që nuk i thonë.

Published in MAGAZINA

Pavarësisht nëse bëhet fjalë për një puthje, one night stand apo një lidhje paralele që ka zgjatur me muaj të tërë, të tradhtohesh është e dhimbshme.

Published in MAGAZINA
radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll