INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Diçka e tmerrshme i ndodh trupit tuaj kur ju zë ankthi

Diçka e tmerrshme i ndodh trupit tuaj kur ju zë ankthi

Publikuar më: 15:12 12-07-2018

Për arsye të ndryshme njeriu mund të kalojë në një krizë paniku apo ankthi. Këto të fundit mund të zgjasin për një orë, një javë apo dhe për një përiudhë të caktuar kohore.

Këto janë disa pasoja që trupi juaj kalon gjatë një faze ankthi.

-Ndihesh vazhdimisht i sëmurë
Në shumicën e kohës nuk jeni por mendja juaj ju urdhëron të qëndroni shtrirë për një kohë më të gjatë se zakonisht.

-Ju thahet goja
Trupi krijon më shumë acide nëse jeni i stresuar apo në ankth, trasmeton lexo.al. Këto acide janë ato që thajnë gojën tuaj.

-Oreksi juaj zhduket papritur
Duke qëndruar humicën e kohës shtrirë jeni në një gjëndje gjumi, kjo e fundit ja u heq fuqitë dhe dëshirën për tu ushqyer.

-Përjetoni dhimbje gjoksi
Ju nuk mund të kaloni një atak kardiak gjatë momentit që jeni duke kaluar një atak-panik, por ndiheni sikur po kaloni një të tillë.

-Keni gjatë gjithë kohës një ndjesi të çuditshme
Kur keni ankth, dallgë hormonesh kalojnë në të gjithë trupin dhe kjo shkakton ndjesinë e lartëpërmendur.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00091195106506348
    array(1) { ["section"]=> string(60) "dicka-e-tmerrshme-i-ndodh-trupit-tuaj-kur-ju-ze-ankthi-64803" }