INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Dua Lipa del femra më e dëgjuar në botë dhe arrin shifrën e ‘çmendur’ të ndjekësve në INSTAGRAM. Së shpejti ia bën CIAO Rita Ora-s! [FOTO]

Dua Lipa del femra më e dëgjuar në botë dhe arrin shifrën e ‘çmendur’ të ndjekësve në INSTAGRAM. Së shpejti ia bën CIAO Rita Ora-s! [FOTO]

Publikuar më: 18:42 06-05-2018

Dua Lipa po ecën me hapa gjigande në industrinë e muzikës ndërkobëtare. Nëse bën një xhiro në internet dhe ‘gugëllon’ për këngëtarët më të dëgjuar në Spotify, aty do shihni se e 3-ta artiste renditet Dua Lipa, por nga femrat ajo është triumfuesja duke lënë pas emra të mëdhenj botërorë.

Mirëpo ky nuk është suksesi i vetëm për Dua-n. Së fundmi ajo shihet të këtë arritur 10 milion ndjekës në Instagram, duke lënë pas edhe bashkëpuntorin e saj, Calvin Harris. Vlen të thuhet para bashkëpunimit me DJ, Dua kishte gati 2 milion më pak ndërkohë tani ja kaloi dhe me këtë ritëm duket se së shpejti ja bën edhe Rita Ora-s: CIAO CIAO!(e cila ka mbi 13 milion ndjekës)/intv.al/

duuu.jpg

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0025250911712646
    array(1) { ["section"]=> string(122) "dua-lipa-del-femra-me-e-degjuar-ne-bote-dhe-arrin-shifren-e-cmendur-te-ndjekesve-ne-instagram-se-shpejti-ia-ben-ciao-57491" }