INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
EKSKLUZIVE KAFEIN/ Shefi i Qarkullimit: Shumë shpejt gjoba për këmbësorët, shoferët do e mbajnë patentën nëse paguajnë shumë më shumë [VIDEO]

EKSKLUZIVE KAFEIN/ Shefi i Qarkullimit: Shumë shpejt gjoba për këmbësorët, shoferët do e mbajnë patentën nëse paguajnë shumë më shumë [VIDEO]

Publikuar më: 12:15 12-07-2018

Ismet Roqi ishte sot në mëngjes në KafeIN me Flavion dhe u pyet për shumë nga çështjet e nxehta që lidhjen me trafikun, gjobat e reja dhe konfliktin e vazhdueshëm mes drejtuesve dhe policëve rrugorë.

Flavio Qarri e filloi menjëherë me gjobat selective të qëndrimit të gabuar kur bëhet fjalë për makina deputetësh apo modele të shtrenjta por z. Roqi këmbënguli se nuk është më një praktikë dhe se nuk ka dallime mes qytetarëve apo “vipave”. Nga ana tjetër ai tha se në këtë periudhë trafiku rëndohet edhe për shkak të turistëve dhe kthimit të emigrantëve.

Por në këtë drejtim një lajm i mire pasi sheshi “Shqiponja” do të bëhet me mbi dhe nënkalim.

Nga ana tjetër shikuesit e IN TV pyetën edhe për sjelljen e këmbësorëve të cilët shpesh janë ata që bëhen shkak për aksidente dhe Ismet Roqi deklaroi se është një problem i madh dhe do të zgjidhet me gjoba për këmbësorët që shumë shpejt do të vihen në zbatim.

I ngacmuar për shtrenjtimin e gjobave dhe për planin për t’i shtrenjtuar më shumë, ai u shpreh se shtrenjtimi kishte sjellë uljen e kundravajtjeve dhe do rriten gjobat për shkak edhe të atyre që iu bllokohet patenta por nuk janë resident në Shqipëri e duhet të largohen dhe do ta konvertojnë bllokimin e patentës me shumë para.

Këto dhe shumë të tjera ai i tha sot në mëngjes për KafeIN dhe ju mund të ndiqni intervistën e plotë në link-un e mëposhtëm:

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0026299953460693
    array(1) { ["section"]=> string(142) "ekskluzive-kafein-shefi-i-qarkullimit-shume-shpejt-gjoba-per-kembesoret-shoferet-do-e-mbajne-patenten-nese-paguajne-shume-me-shume-video-64780" }