INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Ekstrakti i farës së rrushit lufton venat e zgjeruara

Ekstrakti i farës së rrushit lufton venat e zgjeruara

Publikuar më: 16:31 13-02-2018

Fara që ndodhet brenda rrushit përmban substance antioksiduese duke përfshirë disa lloje të flavonoideve, acidin linoleik dhe vitaminën E.

Komplekset oligomerike dhe proanthocyanidin të cilat janë një tjetër grup i antioksidantëve, janë shumë të njohura për vetitë mbrojtëse. Ato parandalojnë dëmtimet nga radikalet e lira në muret e enëve të gjakut, promovojnë formimin e kolagjenit, një proteinë që ndihmon ruajtjen e elasticitetit të indeve lidhore dhe në përforcimin e mureve të gjakut.

Me përdorimin e vajit nga ekstrakti i farës së rrushit ju mund të parandaloni edhe rrjedhjen e lëngjeve nga venat që si rezultat shkakton  ënjtjen e këmbëve.

Preferohet që ky vaj të cilin e zgjidhni të përmbajë më shumë se 95% të ekstraktit të farës së rrushit në mënyrë që të jetë sa më efektiv.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0031149387359619
    array(1) { ["section"]=> string(59) "ekstrakti-i-fares-se-rrushit-lufton-venat-e-zgjeruara-50229" }