INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION TECH MED+ SPORTS VIDEOS
Eurosong, përse Maqedonia mbetet jashtë garës

Eurosong, përse Maqedonia mbetet jashtë garës

Publikuar më: 10:11 10-11-2017

Eurovisioni këtë vit do të zhvillohet në Lisbonë të Portugalisë në data 8 deri në 12 maj.

Por mediat kanë nisur të flasin jo vetëm për konkurrentët por edhe duke nënvizuar faktin se përse emri Maqedonisë nuk është në listën e 42 vendeve pjesëmarrëse.

Dhe arsyeja ka të bëjë me faktin se ky shtet, enti publik i Maqedonisë i ka borxhe EBU entit europian që zhvillon festivalin.

Por kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që një shtet mbetet jashtë për të njëjtën arsye pasi edhe Rumania është përjashtuar një vit më parë.

 

>

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00450015068054
    array(1) { ["section"]=> string(50) "eurosong-perse-maqedonia-mbetet-jashte-gares-41536" }