INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Facebook dhe Instagram u ‘’fikën’’ në të gjithë botën, zbuloni çfarë gjesti qesharak bënë të fiksuarit pas tyre

Facebook dhe Instagram u ‘’fikën’’ në të gjithë botën, zbuloni çfarë gjesti qesharak bënë të fiksuarit pas tyre

Publikuar më: 19:33 14-03-2019

Faqet e internetit të rrjeteve më të mëdha sociale në botë kanë ndaluar së funksionari prej disa orësh ditën e djeshme.

Ky është konsideruar si një problem i rëndësishëm global ndërkohë që njerëz nga e gjithë bota kanë hasur probleme në arritjen e faqeve të Instagram, Facebook dhe Whatsapp.

Përdoruesit e rrjeteve sociale në Irlandë kanë marrë një vendim drastik pasi kanë lajmëruar policinë për mosfunksionimin e tyre, në kuadër të shakasë.

Policia e Zelandës së re ka lëshuar një njoftim ku kërkojnë nga përdoruesit e rrjeteve sociale të mos i thërrasin për problemet që kanë nga rënia e Instagram-it dhe Facebook-ut.

Ata u shprehën:

Fatkeqësisht s’mund të bëjmë asgjë për këtë, ju e dini, ata janë me bazë në Amerikë dhe ne jemi policë. Kështu që, ju lutem mos na thirrni të raportoni për këtë. Ju lutemi”.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0087509155273438
    array(1) { ["section"]=> string(112) "facebook-dhe-instagram-u-fiken-ne-te-gjithe-boten-zbuloni-cfare-gjesti-qesharak-bene-te-fiksuarit-pas-tyre-89161" }