INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Fansja irritohet keq me Alban Skënderaj, shihni si ia kthen ai [FOTO]

Fansja irritohet keq me Alban Skënderaj, shihni si ia kthen ai [FOTO]

Publikuar më: 18:48 13-01-2018

Ai është padiskutim një nga këngëtarët dhe kantautorët më të mirë shqiptarë e si i tillë, është shumë i pëlqyer nga publiku. Alban Skënderaj ka njoftuar se do të mbajë një koncert-recital të titulluar “Hapësira e një ëndrre”, por diçka jo e mirë ka ndodhur dhe sigurisht i ka mërzitur disi fansat, Me anë të nëj postimi në Instagram, Albani ka njoftuar se koncerti nuk do të mbahet më 9 shkurt siç ishte lajmëruar, por më 2 mars.
“Te dashur miq,
Ju njoftoj se per shkak te nje perplasje datash me kalendarin e Pallatin te Kongreseve dhe ate te Orkestres se RTSH-se Koncerti recital “Hapesira e nje Endrre“ (ne bashkepumin me Orkestren Simfonike) do te mbahet me daten 2 MARS!
Biletat do te dalin ne shitje gjate muajit Janar. Ne ditet ne vazhdim do t‘ju njoftojme per daten ekzakte te daljes se biletave. Kete here blerja e tyre do te jete shume me e thjesht dhe praktike. Lajmi i mire eshte qe do jene te gjendshme jo vetem ne Tirane por ne te gjitha qytetet shqiptare pasi do te mund te blihen online dhe fizikisht.
Shume informacione rreth ketij eventi qe do jete me shume se nje koncert do te vijne ne ditet e javet ne vazhdim.
Jam entuziast dhe besimplote se do i dhuroj publikut tim shfaqen dhe performancen me artistike dhe profesionale te te gjithe karrieres time keto 15 vjet.
Le ti mbajme endrrat ndezur dhe zemrat hapur.”-ka shkruar artisti i njohur.

Te dashur miq, Ju njoftoj se per shkak te nje perplasje datash me kalendarin e Pallatin te Kongreseve dhe ate te Orkestres se RTSH-se Koncerti recital “Hapesira e nje Endrre“ (ne bashkepumin me Orkestren Simfonike) do te mbahet me daten 2 MARS! Biletat do te dalin ne shitje gjate muajit Janar. Ne ditet ne vazhdim do t‘ju njoftojme per daten ekzakte te daljes se biletave. Kete here blerja e tyre do te jete shume me e thjesht dhe praktike. Lajmi i mire eshte qe do jene te gjendshme jo vetem ne Tirane por ne te gjitha qytetet shqiptare pasi do te mund te blihen online dhe fizikisht. Shume informacione rreth ketij eventi qe do jete me shume se nje koncert do te vijne ne ditet e javet ne vazhdim. Jam entuziast dhe besimplote se do i dhuroj publikut tim shfaqen dhe performancen me artistike dhe profesionale te te gjithe karrieres time keto 15 vjet. Le ti mbajme endrrat ndezur dhe zemrat hapur :) #HapesiraENjeEndrre #2Mars #EPremte #Ora20 #PallatiIKongreseve #15VjetMuzike

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj) on

Mirëpo, jo të gjithë fansat e kanë pritur mirë një gjë të tillë. “Epo të presësh biletën nga Italia për koncertin dhe në fund ta anullojë pfff...”- ka shkruar një nga fanset e irrituar, të cilës vetë Albani nuk ka hezituar t’i kthejë përgjigje.

bani.jpg


“Me vjen keq e dashur dhe e vleresoj shume qe do vije enkas nga italia por nuk varej fatkeqesisht nga une. Ke ende shume kohe per te shtyre bileten e per tu organizuar per 2 Mars. Te pres :)”-i ka shkruar ai fanses.

bano.jpg

 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0013759136199951
    array(1) { ["section"]=> string(72) "fansja-irritohet-keq-me-alban-skenderaj-shihni-si-ia-kthen-ai-foto-47450" }