Si të visheni me pika pa u dukur si gjithë vajzat e tjera në Instagram [FOTO]

Aug 31, 2017

Këtë vit ka të gjithë printet retro kanë dalë sërish në dritë. Si fillim ishin kuadratat (ghingan), më pas vijat dhe tani pikat po pushtojnë rrugët e modës. Falë Ganni dhe DVF si dhe gjithë ndjekësve më me zë të modës, veshjet me pika po “jetojnë” momentin.

Padyshim që blogerja Emili Sindlev është mbretëresha e pikave, pasi faqja e saj në Insagram është e mbushur plot me të tilla. Po ashtu kemi rënë në dashuri edhe me uniformën e re me pika nga Lucy Williams si dhe këmishën e frymëzuar nga vitet 80’ që Aimee Song nuk e heq nga trupi.

image.jpg

Mos kini frikë të miksoni printet si Emili Sindlev, e cila ka veshur bluzën e saj me pika bardh’ e zi me fund me lule dhe sandale me print zebra.

 

48c77d364eb2654e5f0be33180b47caa.jpg

Vishni një kanatjere me pika sipër një T-shirt-i të bardhë si Lucy Williams.

 

687ed61e0c7ff26b7dc252e4ff51d608.jpg

 Vishuni si në vitet 80’ me një bluzë me supe të fryra ashtu si Aimee Song.

6b10d437984a6cb0fb45e98d38323528.jpg

Pika mbi pika është një kombinim ideal si kjo veshje e Emili Sindlev.

 

f7f5b15cfb3220bd2b5f0ea8cf9c980f.jpg

Jepini një tjetër prekje një kombini të thjeshtë me aksesorë me pika ose në këtë rast, këpucë.

 

gettyimages-828938028.jpg

Oh, ky kombinim me vija dhe pika i fundit të Camille është vërtet i veçantë. Edhe njëherë këshilla do të ishte të miksonit printet, por këtë herë duke u kombinuar me ngjyra të së njëjtës familje.

 

bc82ef486781f4c6f7d5fab0b9cf2f17.jpg

Mund të mendoni se pikat e bardha vljenë vetëm për verën, por Diletta Bonaiuti na tregon këtu se një fund me copë të hollë së bashku me një pulover të leshtë dhe këpucë “cowboy” mund të vishet edhe në vjeshtë.

radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll