INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Fjala e fundit e teknologjisë, treni me shume se mjet transporti [FOTO]

Fjala e fundit e teknologjisë, treni me shume se mjet transporti [FOTO]

Publikuar më: 15:29 14-11-2017

Inxhinierët gjermane po ndryshojnë rrënjësisht transportin publik.

E nëse më parë treni ishte një mjet për të arritur në një destinacion, tashmë do jetë më shumë se kaq.

Deutsche Bahn kanë prezantuar 'Idea Train' i cili do jetë një treni i teknologjisë fundit, me sedilje që të njoftojnë kur arrin në destinacion dhe që eliminojnë çdo zhurmë, me lojëra kompjuterike, me televizorë, dhe ambiente stërvitje. Treni është projektuar të jetë me dy kate dhe të ketë një shpejtësi maksimale.

Tashmë dhe udhëtimi s'do jetë humbje kohë duke qëndruar ulur, por një argëtim më vete.

"Idea train" pritet të vendoset në testim nga viti 2018 në disa qytete të Gjermanisë.

 

461D203800000578-0-image-a-68_1510562251825.jpg461D214D00000578-0-image-a-71_1510562258118.jpg

464B5F5700000578-0-image-a-72_1510562260506.jpg

464B5F8300000578-0-image-a-75_1510562271286.jpg

461D214300000578-0-image-a-77_1510562277492.jpg

461D202600000578-0-image-a-80_1510562297625.jpg

464B5FAF00000578-0-image-a-55_1510562087568.jpg

464B5F8700000578-0-image-a-57_1510562162940.jpg

464B5FA300000578-0-image-a-59_1510562177539.jpg

464B5F7600000578-0-image-a-60_1510562189234.jpg

464B5FCC00000578-0-image-a-63_1510562197474.jpg

464B5FBF00000578-0-image-a-67_1510562227067.jpg

 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0012071132659912
    array(1) { ["section"]=> string(74) "fjala-e-fundit-e-teknologjise-treni-me-shume-se-mjet-transporti-foto-41924" }