INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Florian Marku nuk e zgjat shumë, e mposht serbin për 101 sekonda, këto janë fjalët e tij pas fitores spektakolare: Me sportistë si ky...[FOTO]

Florian Marku nuk e zgjat shumë, e mposht serbin për 101 sekonda, këto janë fjalët e tij pas fitores spektakolare: Me sportistë si ky...[FOTO]

Publikuar më: 21:05 08-06-2018

Urime Florian! Në pallatin e sportit ‘Asllan Rusi’ u zhvillua ndeshja e madhe e MMA ku fitues doli shqiptari Florian Marku Florian Marku hyri me plis në kokë dhe nën ritmet e këngës ‘Gjuha e Kampionit’ të kënduar nga Noizy.

Ka zgjatur vetëm 101 sekonda ndeshja mes Markut dhe sportistit serb Dragisiç. Luftëtari shqiptar arriti të dominojë sfidën, teksa e hodhi poshtë kundërshtarin, falë një gjuajtjeje poshtë brinjës, me këmbën e tij të majtë. Kjo bëri që serbi Dragisiç të dorëzohej dhe Florian Marku merr kështu edhe fitoren e 6 në plot 6 ndeshje dhe të gjitha këto me knockout.

“Me sportistë si ky, ndeshem me 3 njëherësh. Edhe 2-3 ndeshje në MMA dhe pastaj do të më shikoni në UFC, ku do të tentoj të çoj sa më lart këtë flamur të bukur. Ju faleminderit”, deklaroi Florian Marku pas sfidës.

MRK.png

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.003136157989502
    array(1) { ["section"]=> string(141) "florian-marku-nuk-e-zgjat-shume-e-mposht-serbin-per-101-sekonda-keto-jane-fjalet-e-tij-pas-fitores-spektakolare-me-sportiste-si-ky-foto-61131" }