INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Gara për kreun e FSHF, reagon LSI: Ky Edi Rama do të bëhet President i...

Gara për kreun e FSHF, reagon LSI: Ky Edi Rama do të bëhet President i...

Publikuar më: 14:12 13-01-2018

LSI mesa duket është kundër Bashkim Finos për garën që po bëhet për kreun e FSHF-së.

Vetëm pas ditë pasi Bashkim Fino zyrtarizoi kandidaturën për garën për kreun e FSHF-së dhe një ditë pasi Duka deklaroi se hyn në garë për një tjetër mandat, menjëherë ka reaguar kreu i grupit parlamentarë të LSI-së, zoti Petrit Vasili.

Postimi i Petrit Vasilit

Ky Edi Rama do te behet edhe President i i Federates Shqiptare te Futbollit.Edi Rama do qe t’ju rrembeje edhe futbollin shqiptareve, te vetmin gezim qe ju ka mbetur atyre.

Ashtu si perbindeshat gjakatare politike te Afrikes se Zeze, qe ishin edhe presidente edhe kryeministra edhe kryetare parlamentesh edhe presidente te Futbollit ashtu edhe Edi Rama do qe te gllaberoje edhe futbollin.

Dite me te zeze fubolli shqiptar nuk ka pare, qe nga dita e pare qe ne Shqiperi luhet futboll.Edi Rama do qe ta izoloje dhe ta mbyse futbollin shqiptar vetem sepse nuk eshte ne duart e tij.Shqiperia e sukseseve me te medha aktuale historike ne futboll eshte me e rrezikuar se kurre

Statuti i FIFAS eshte i qarte dhe i kristalte.

Lexojeni dhe kuptojeni se cfare e pret Shqiperine ne futboll pas rrembimit te federates nga Kryeministri i trafiqeve.

“Political neutrality and prevention of any form of government interference. FIFA’s general principles of political neutrality and the prevention of any form of government interference and, in particular, the obligation imposed by art. 14 of the FIFA

Code of Ethics

on FIFA

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00094699859619141
    array(1) { ["section"]=> string(74) "gara-per-kreun-e-fshf-reagon-lsi-ky-edi-rama-do-te-behet-president-i-47425" }