Shiko episodet e plota te Geek Room

Ky aplikacion do ju shndërrojë në avatar 3D [FOTO]

Thursday, 15 December 2016 14:59
Harrojini selfie-t me filtra, tashmë mund t’i kthesh ato në avatarë në formatin 3D.

Snapchat sjell risinë që të gjithë prisnim [FOTO]

Wednesday, 14 December 2016 21:41
“Lufta” mes rrjeteve sociale po bëhet çdo ditë e më e nxehtë, dhe Snapchat ka fituar goxha terren. Të gjithë…

Samsung Galaxy S8 do t’ju çudisë

Friday, 09 December 2016 21:15
Samsung ka planifikuar një Galaxy S8 me ekran pa skaje dhe pa kornizë rrethuese. Telefoni i cili do të debutojë…

Zbulimi më i fundit nga NASA për diellin

Thursday, 08 December 2016 18:17
Pas 5 milard vitesh, dielli pritet të rritet  në një përmasë  100 herë më të madhe seç është sot, duke…

“Shazami për fytyrën”, aplikacioni që identifikon fytyrat automatikisht

Wednesday, 07 December 2016 12:48
Përdoruesit e smartfonave tashmë do e kenë më të lehtë të njohin njerëzit.

Këto risi të Instagram do t’ju pëlqejnë

Tuesday, 06 December 2016 21:48
Rrjeti social Instagram, vijon të sjellë ndryshime rrënjësore në strukturën e tij, një ndër më të përfolurat edhe “Stories” e…

iPhone 8 do t’ju lërë me gojë hapur!

Sunday, 04 December 2016 21:10
iPhone 7 ka pak muaj që është lançuar, por javën e kaluar, The Wall Street Journal raportoi se kompania është…

A duhet të shqetësohemi për rrezatimin e Wi-Fi-së?

Saturday, 03 December 2016 17:51
Hulumtuesit shkencor kanë shpenzuar dekada me radhë duke parë për rreziqet që paraqesin llojet e ndryshme të valëve që transmetojnë…

Ja telefonat që nuk do të kenë më WhatsApp

Friday, 02 December 2016 20:59
Përdoruesit e WhatsApp nuk do të kenë mundësinë ta përdorin më aplikacionin e mesazheve në fund të këtij viti, pasi…

Wikipedia Weekend Tirana: Aktiviteti "Geek" i kësaj fundjave

Wednesday, 30 November 2016 22:59
Enciklopedia internetike Wikipedia, me mbi 30 milion artikuj në 287 gjuhë dhe me mbi 5 milion artikuj në versionin anglisht,…

Të apasionuar pas filmave dhe serialeve? Netflix vjen me lajmin e mirë për përdoruesit [FOTO]

Wednesday, 30 November 2016 20:12
Kur ju jeni në mes të serive tuaja të preferuara, do të ishte e dhimbshme nëse do të largoheshit nga…

Vjen aplikacioni që skanon fytyrën dhe përzgjedh çfarë duhet të hani

Monday, 28 November 2016 13:35
Ky aplikacion do ju vijë në ndihmë sa herë të keni probleme me humorin.

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll