Shiko episodet e plota te Geek Room

Nëpërmejt smartwatch mund të kontrolloni timonin e makinës

Monday, 19 June 2017 12:30
Aparaturat biometrike të veshura, si byzylykët, apo smartwatch, të afta për të ndjerë të rrahurat e zemrës, apo funksione të…

Varësia nga rrjetet sociale, edhe me pushime nuk e lëmë dot telefonin [VIDEO]

Monday, 19 June 2017 11:17
Varësia nga rrjetet sociale dhe smartphonet çdo ditë e më shumë po paralizon njerëzit. Nëse më para pushimet shiheshin si…

Surprizat në Viva Tech vazhdojnë [FOTO / VIDEO]

Friday, 16 June 2017 18:47
Shëtitjet e Geek Room në Viva Technology vazhdojnë edhe sot. Pas një dite të mbushur me konferenca të cilat mbahen…

Sulmi kibernetik. BBC: U nis nga hacker në Korenë e Veriut[VIDEO]

Friday, 16 June 2017 16:17
Zyrtarët britanikë të sigurisë besojnë se hakerat në Korenë e Veriut qëndrojnë pas sulmeve kibernetike që ndodhën muajin  e kaluar.…

iOS 11, tashmë iPhone mund t’i përgjigjet automatikisht thirrjeve

Friday, 16 June 2017 14:20
Në iOS 11 është shtuar një funskion i ri “Auto-Answer Calls”, që na lejon t’i përgjigjemi automatikisht telefonatave pas një…

Risia e Facebook me siguri do t’iu pëlqejë

Thursday, 15 June 2017 21:46
Facebook ka bërë një ndryshim në faqen e tyre çka do të bëjë shumë njerëz të lumtur. Është koha për ato…

Geek Room bëhet pjesë e Viva Tech 2017 [FOTO]

Thursday, 15 June 2017 19:42
Ai mund të quhet kryeqyteti i romancës, por këto ditë duhet ti ndërrojmë epitet. Parisi ka hapur sot dyert e…

Lamtumirë Yahoo! U ble nga Verizon për 4.8 miliardë dollarë[VIDEO]

Thursday, 15 June 2017 14:02
Finalizohet marrëveshja për blerjen e Yahoo nga Verizon për 4.8 miliardë dollarë. Ky vendim shënon fundin e trishtuar të një…

Parisi është gati të mirëpresë Viva Tech 2017! [FOTO]

Wednesday, 14 June 2017 18:47
Në një konferencë për shtyp të mbajtur pak minuta më parë në Hôtel de Ville organizatorët prezantuan përballë shtypit dhe…

Lamtumirë Roaming! Nga 15 Qershori, jo më kosto shtesë për përdoruesit[VIDEO]

Wednesday, 14 June 2017 12:18
Nga data 15 qershor përfundojnë kostot shtesë për telefonatat, SMS-të dhe internetin për të gjithë ata që udhëtojnë në vendet…

Porsche zbulon makinën e saj më të shpejtë ndonjëherë, modein 911 GT2 RS! [FOTO]

Tuesday, 13 June 2017 16:20
Porsche 911 më i fuqishëm dhe më ekstrem që do të shihni deri më sot në rrugë u zbulua në…

Më në fund! Microsoft sjell Xbox One X [VIDEO]

Tuesday, 13 June 2017 14:59
Siç edhe kishte premtuar, Microsofti ka shpalosur konsolën Project Scorpio.
radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll