Shiko episodet e plota te Geek Room

Arrestohet heroi i WannaCry. Krijoi program për të vjedhur klientët e bankës [VIDEO]

Friday, 04 August 2017 17:43
Eksperti britanik i sigurisë kibernetike i cili parandaloi sulmin e WannaCry globale të IT-së që goditi NHS është arrestuar dhe…

Facebook sjell opsionin që nuk pritet mirë nga përdoruesit

Thursday, 03 August 2017 19:52
Tani “Story-t” janë bërë një pjesë e pandarë e jona në rrjetet sociale. Pas Instagram-it, Snapchat-it, ËhatsApp-it, Messenger-it,  duket se…

“Zhgënjen” planeti Proxima B. Edhe pse ka atmosferë si Toka, në të s`mund të ketë jetë [VIDEO]

Tuesday, 01 August 2017 18:08
Shuhen shpresat e studiuesve për gjetjen e jetës në planetin Proxima B. Një ekip ndërkombëtarë kërkuesish kanë zbuluar se ndryshe…

Robotët tani edhe hajdutë. Në 30 minuta “thyejnë” sigurinë e kasafortave [VIDEO]

Monday, 31 July 2017 14:48
Një grup hakerash ka ndërtuar një robot që mund të thyejë sigurinë e kasafortave. Ekipi i i hakerave në Kolorado…

Apple nxjerr në treg iPod Touch me 32GB dhe 126GB, ja detajet

Friday, 28 July 2017 19:46
Më parë gjatë ditës është thënë se Apple kishte vendosur t’i heqë nga qarkullimi modelet e iPod Nano dhe iPod…

Të hackerosh edhe armët. Thyhet siguria e armëve, gjuajnë pa OK e sistemit [VIDEO]

Friday, 28 July 2017 17:19
Hakerat thyejnë sigurinë e armëve “inteligjente”  duke  gjuajtur pa miratimin e sistemit.  Gjithçka bëhet e mundur duke përdorur  një magnet…

Si e spiunoi Rusia, Macron? Agjentët rusë besohet se përdorën Facebook-un [VIDEO]

Thursday, 27 July 2017 17:24
Agjentët rusë të zbulimit u përpoqën të spiunonin fushatën zgjedhore të presidentit Emmanuel Macron në fillim të këtij viti duke…

Vetëm 5 minuta për vjedhje. Skema që përdorin hackera-t në bankomate [VIDEO]

Wednesday, 26 July 2017 17:41
Bankomatet janë shumë të lehta për tu vjedhur  dhe gjithçka mund të bëhet vetëm për pesë minuta zbulon një ekspert…

Ky është thashethemi më i fundit që qarkullon për iPhone 9

Wednesday, 26 July 2017 16:04
Ne mund të presim iPhone 8, por raportet rreth iPhone 9 tashmë kanë nisur të shfaqen.

Lamtumirë Microsoft Paint. Pas 32 vitesh, programi del jashtë funksionit

Tuesday, 25 July 2017 12:42
Microsoft Paint programi jetëgjatë i editimit grafik i përdorur gjatë fëmijërisë që nga viti 1980 është destinuar të  shuhet. Microsoft’s…

Dronet terroriste. Ka nisur prodhimi i vrasësve komercialë [VIDEO]

Monday, 24 July 2017 17:34
Amerika po parashikon prodhimin e dronëve të frikshëm që do të të jenë në gjendje të udhëtojnë më shumë se…

Tregu online i drogës. Mbyllet nga qeveria amerikane, arriti mbi 200.000 klientë [VIDEO]

Friday, 21 July 2017 15:52
Qeveria amerikane ka mbyllur faqen e internetit që shiste drogë për qindra mijëra konsumatorë. Tregu i madh i drogës lulëzoi…
radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll