Shiko episodet e plota te Geek Room

Emoji për gratë e mbuluara. Ideja e adoleshentes saudite, miratohet nga Apple [VIDEO]

Thursday, 20 July 2017 18:02
Gratë e mbuluara me shami tani kanë një emoji të tyren me të cilin mund të identifikohen, gjithçka në sajë…

Nëse nuk e keni mësuar akoma, kjo është arsyeja pse duhet të fikni telefonat në fluturime

Wednesday, 19 July 2017 15:50
I keni parasysh minutat e fundit para nisjes, kur stjuardesa ju thotë kokë më kokë, ‘mbyllni telefonat ose vendosini ‘airplane…

Fluturimi i dronit japonez. Publikohet video që filmoi roboti në stacion [VIDEO]

Wednesday, 19 July 2017 15:12
Vëzhgues të hapësirës në formën e një topi po fluturojnë nëpër Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës. Bëhet fjalë për një robot…

Shkencëtarët rusë sapo lëshuan në hapësirë një “yll artificial” që mund të kërcënojë astronominë [FOTO]

Tuesday, 18 July 2017 18:18
Një raketë ruse Soyz ka lëshuar në mënyrë të suksesshme një satelit në orbitë, i cili do të bëhet një…

Konfirmohet dizajni zyrtar i iPhone 8, ja imazhet [FOTO]

Tuesday, 18 July 2017 16:18
Kemi kohë që e presim, madje të shumta kanë qënë hamendësimet se si do të dukej iPhone 8, por tashmë…

Imazhet e rreme. Studimi: Mashtrimi nuk u kuptua në 40% të rasteve [VIDEO]

Tuesday, 18 July 2017 18:31
Një studim i ri i publikuar së fundi tregon se pse imazhet e rreme mund të mashtrojnë kaq shumë. Studimi…

Robot për të moshuarit. Teknologjia përpiqet t`i japë fund vetmisë së gjyshërve [VIDEO]

Monday, 17 July 2017 15:28
Të moshuarit e vetmuar do të kenë dikë që i ndihmon në shtëpi. Dhe nuk bëhet fjalë për një qenie…

6 fakte marramendëse për Ditën Botërore të Emoji [FOTO]

Monday, 17 July 2017 12:26
Në nder të gjithë karaktereve që kanë zëvendësuar fjalët.

Do të habiteni kur të mësoni se sa do të kushtojë iPhone 8

Friday, 14 July 2017 21:37
Ndërkohë që çmimi fillestar i modelit bazë të iPhone 7 është 649 dollarë, përdoruesit dhe njohësit e rrethanave në Apple…

Kjo risi e WhatsApp do t’ju lehtësojë punët

Friday, 14 July 2017 21:25
WhatsApp lançoi ditën e djeshme një përditësim mjaft të rëndësishëm në aplikacionin Android dhe iOS. Më shumë se 1 miliard…

Shkenca nuk njeh limit. Kinezët teletransportojnë objekt nga toka në hapësirë [VIDEO]

Thursday, 13 July 2017 16:18
Shkencëtarët kanë teletransportuar me sukses një objekt nga Toka në hapësirë për herë të parë, duke hapur rrugën për përparime…

Këshillat e robotit avokat. Jep asistencë në 1 mijë fusha ligjore dhe falas [VIDEO]

Wednesday, 12 July 2017 17:48
Punësimi i një avokati mund të jetë i shtrenjtë, por një robot i ri mund t'ju lejojë të merrni të…
radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll