INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Hapet “lufta” kush flet më bukur për origjinën e tyre! Rita Ora i bën DISS-in Dua Lipa-s: Jam e para këngëtare që … [FOTO]

Hapet “lufta” kush flet më bukur për origjinën e tyre! Rita Ora i bën DISS-in Dua Lipa-s: Jam e para këngëtare që … [FOTO]

Publikuar më: 12:25 17-06-2018

Në median shqiptare prej kohësh përflitet se Rita Ora dhe Dua Lipa nuk gëzojnë një raport të mirë me njëra-tjetrën. Ç’është e vërteta diçka që nuk shkon mes tyre duhet të ketë dhe këtë e tregojnë qoftë edhe disa detaje të vogla. Shpesh herë ato kanë patur mundësinë të krenohen me sukseset e tyre, por këtë vetëm Bebe Rexha e ka bërë me to.
Së fundmi shihet qartë se diçka ka! Ditën e djeshme Dua ka bërë një status në Instagram ku flet sa krenare është për babain e saj që ka marrë përsipër të mundësojë një concert gjigand në Kosovë, por edhe për vendin e saj kronohet. Vetëm një orë pas saj ishte Rita Ora që bën një status me fjalët më të bukura për Kosovën dhe për më tepër thekson se është e para këngëtare që doli në treg ndërkombëtar nga Kosova. Më poshtë do shihni postimet e këngëtareve shqiptare.

Postimi i Dua Lipa-s:

‘Krenare për babanë tim @dukagjinlipa i cili kishte një ide dhe një ëndërr dhe po bën pikërisht atë që ai tha se do. Më pëlqen të mendoj se kam marrë disa nga këmbëngulja ime dhe uria nga të dy prindërit e mi të cilët më kanë treguar se puna e vështirë do të shkëlqejë gjithmonë. Ai kishte një ide për të krijuar një festival në Prishtinë, Kosovë me shumë figura ndërkombëtare dhe vendase për të ndihmuar me të vërtetë ta vendosë Kosovën në hartë në mënyrë kulturore. Ne kemi qenë kaq me fat që të gjithë miqtë tanë të bashkohen me ne për një nga grupet më fun muzikore të ndryshme në rajon. Festivali Sunny Hill po vjen këtë verë në Parkun e Gërmisë dhe 25% e të gjitha procedurave të biletave do të shkojnë në Fondin Sunny Hill për të ndihmuar rininë e Kosovës në artet krijuese. Unë jam shumë e ngazëllyer për të shkuar disa ditë para festivalit për të bërë disa punë me bamirësinë dhe për të vizituar qytetin tim të lindjes!

Postimi i Rita Ora-s:

‘Ndërsa unë jam ulur makinës drejt koncertit tim të ardhshëm kam kapur veten me të vërtetë duke menduar se sa momente të pabesueshme kam pasur deri tani në jetën time. Ky moment i veçantë ishte kaq i veçantë për mua. Unë përgjithmonë do të ndihem e përulur dhe e privilegjuar të jem në gjendje të mbaj titullin e të qenit këngëtarja e parë që doli nga Kosova dhe me të vërtetë ta vendos vendin tonë të bukur plot dashuri, qeshje dhe talent në hartë. Më kujtohet secili prej jush që erdhi në ambasadë atë ditë. Nga Presidentja Atifete Jahjaga, Kryeministri Tony Blair dhe Cherie Blair, Ambasadori i Kosovës Lirim Greicevci, Ambasadori Mal Berisha, Zoti Xhorxh Robertson dhe të gjithë muzikantët e tjerë nga Kosova, një moment në histori. Që atëherë ne kemi plane kaq shumë të pabesueshme që kemi arritur tashmë dhe kemi ardhur me bamirësitë më të mëdha me ndikim në botë. Unë mezi pres që të vazhdoj ta mbaj titullin ambasadore nderi me krenari dhe të vazhdojmë ta zhvillojmë Kosovën aty ku është gjithmonë e meritojmë të jemi gjithkund !! (Më vjen keq që unë kam qenë në veturë për orë të tëra dhe jam kaq sentimentale dhe krenare!) Ju dua.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0035469532012939
    array(1) { ["section"]=> string(120) "hapet-lufta-kush-flet-me-bukur-per-origjinen-e-tyre-rita-ora-i-ben-diss-in-dua-lipa-s-jam-e-para-kengetare-qe-foto-62015" }