INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Historitë që fshihen pas këngëve të Pink. 'Këtë këngë e kam shkruar për mikun tim që vdiq...' [VIDEO]

Historitë që fshihen pas këngëve të Pink. 'Këtë këngë e kam shkruar për mikun tim që vdiq...' [VIDEO]

Publikuar më: 14:28 11-03-2018

Alecia Beth Moore ose ndryshe Pink është një nga këngëtaret dhe tekst shkrueset më të talentuara.

Këngët e saja gjithmonë do kthehen në hite.

Pavarësisht melodisë së veçantë tekstet e këngëve fshehin një botë të tërë emocionale.

E ftuar në emisionin e njohur ku artistët dëgjojnë këngëtarët e rinj të këndojnë këngët e tyre, Glamour, Pink ka rrëfyer dhe disa historitë që fshihen pas disa këngëve të saj.

 

Perfect

E kam shkruar kur kam qenë shtatzënë me fëmijën tim të parë, shkruan intv.al dhe ti fillon të reflektosh më shumë për ndjenjat, gjatë kësaj periudhe.

Dhe kjo është një këngë për ndjenjat.

 

Who Knew

E kam shkruar për një mikun tim që vdiq nga mbidoza e drogës.

 

Just give me a reason

Këtë këngë e kam shkruar me Jeff Bhasker dhe Nate Ruess dhe zbulova diçka interesante se mund të kuptosh marrëdhënien dhe eksperiencën e dikujt tjetër sikur ta kesh kaluar vetë, shkruan intv.al.

 

Sober
Këngën time Sober e kam shkruar në orën 3 të mëngjesit gjatë një feste që po organizohej në shtëpi.

Dhe doja që të gjithë të iknin të shkonin në shtëpitë e tyre dhe të mos ktheheshin kurrë.

 

Ndërsa këngën Try, është ndër të pakta këngë që Pink nuk e ka shkruar vetë./intv.al/

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0084419250488281
    array(1) { ["section"]=> string(99) "historite-qe-fshihen-pas-kengeve-te-pink-kete-kenge-e-kam-shkruar-per-mikun-tim-qe-vdiq-video-52581" }