INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Horoskopi për datën 7 Nëntor 2018

Horoskopi për datën 7 Nëntor 2018

Publikuar më: 10:58 07-11-2018

Dashi

Dashuria: Venusi i jep qetësi të madhe marrëdhënieve në çift dhe arrin të ndez ato që përballen me disa vështirësi. Nëse keni ndërmend të rikuperoni lidhjen dhe të ktheni stabilitetin, kjo është koha e duhur. Beqarët do të bëjnë më të mirën e tyre në artin e rrotullimit duke arritur rezultate të shkëlqyera. Mërkuri do të rrisë dëshirën për t’u shoqëruar dhe për të takuar njerëz interesantë dhe të sinqertë me të cilët do të krijoni një marrëdhënie të bazuar në besim. Tërheqja fizike, atëherë, do të bëjë pjesën tjetër. Do të japë momente autentike të pasionit! Ditët e zemrave të vetmuara do të shënohen nga një shkallë e lartë e paparashikueshmërisë. Me njohje të reja, do të ketë synime të mira për ta bërë punën e bashkuar. Megjithatë, jo gjithmonë, do të keni durim të nevojshëm për t’u takuar!

Puna: Saturni dhe Plutoni ju mbrojnë nga hapat e rremë dhe të rrezikshëm. Ju do të vlerësoni këshillën e një kolegu i cili do të punojë në një projekt që ju intereson. Mërkuri përmirëson rezultatet tuaja në biznes. Keqkuptimet ose vonesat nuk do të të bëjnë të humbasësh syrin e qëllimeve që duhen arritur.

Demi

Dashuria: çiftet e vjetra do të ndiejnë peshën e punëve dhe rutinë. Për më tepër, pasiguritë e familjes do të kontribuojnë për të minuar më tej balancën e çifteve. Po luani kartën e ndryshimit. Thyeni rutinën dhe futni partnerin/en në aktivitete të reja. Ju do të shihni seai/ ajo do të vlerësojë përpjekjet tuaja. Beqarët do të lejojnë veten të shkojnë më shumë drejt emocioneve dhe do e lënë vehten të lirë të jetojnë pasionin!

Puna: një rritje e nervozizmit dhe e tensionit mund t’ju ndalojë të gjeni frymëzimin e duhur për projektet tuaja. Mërkuri shqetëson komunikimin me ndërhyrjen me kolegët dhe eprorët. Megjithatë, gjithçka do të zgjidhet në mënyrën e duhur. Një pozitë udhëheqëse do të jetë një sfidë e madhe për ju por gjithashtu një kënaqësi e madhe personale … mos u dorëzoni, këmbëngulni!

Binjakët

Dashuria: mprehtësia intelektuale që ju karakterizon nga natyra do të jetë një burim i madh në një periudhë kur racionaliteti është pak i mbytur. Dhe në situata dashurie, do t’ju duhet shumë për të arsyetuar me zemrën tuaj, duke e lënë mendjen të gabojë! Kush është në çift dhe po përballet me një periudhë të trazuar, do të ndjejë një tërheqje të veçantë dhe magjike drejt një dije të re! Një periudhë e qetë dhe e dobishme për lidhjet e forta dhe të pathyeshme që do të projektojnë: martesa, trashëgimtari, shtëpi! Mirëkuptimi i shkëlqyer dhe përfshirja e pasionuar do të jenë konstante në njohje të reja. Do të ketë disa çaste xhelozie që do të jetë mirë të mbahen në gji. Bukuria dhe joshja përforcohet nga Venusi me pamjen e shkëlqyer!

Puna: do të keni mundësi për të ringjallur një projekt. Ju do të sillni përmirësime në biznesin tuaj dhe do të përjetoni qëllime të reja. Planetet, me tranzitet e tyre të favorshme, ndriçojnë vëmendjen e karrierës. Duke lëvizur me aftësi mes idealizmit dhe konkretes, do të shkruani një kapitull të ri të jetës suaj profesionale që po mbushet me lajme interesante.

Gaforrja

Dashuria: pak keqkuptime me të dashurit tuaj do ta bëjnë shpirtin tuaj gri … Yjet ju ftojnë të mos mbeteni në dyshim. Ai/ajo do të dijë si t’ju kuptojë. Për të mahnitur beqarët ekziston një surprizë e papritur, siç njoftojnë yjet, disa do ta mbushin zemrën me zhgënjim; por të tjerët me gëzim të pastër. Zemrat e vetmuara, të etur për të hedhur të kaluarën pas tyre, duhet të përqendrohen në atë që e tashmja mund t’i ofrojë konkretisht.

Puna: keni energji të mjaftueshme mendore dhe gatishmëri të mjaftueshme për të hequr projektet tuaja më ambicioze. Megjithatë, zgjidhni me kujdes angazhimet dhe mos harroni propozimet ose ofertat që mund të garantojnë vazhdimësi dhe forcë më të madhe. Sfidoni veten dhe forconi një lidhje të vjetër bashkëpunimi që mund t’ju bëjë me shumë para.

Luani

Dashuria: Ju do të dini se si të komunikoni dhe t’i ktheni paqen marrëdhënies suaj në çift. Beqarët mund të llogarisin shumë fat për të gjetur veten gatuar dhe në dashuri! Në kontekstin e frekuentimit, mund të lindin diskutime rraskapitëse, pa një rrugëdalje të dukshme. Nëse ju me të vërtetë kujdeseni për këtë, është më mirë të liroheni … Mërkuri zhytet në sferën sociale, duke inkurajuar udhëtimin, miqësitë e reja dhe kontaktet edhe nëpërmjet rrjeteve sociale. Kush ka mbyllur një marrëdhënie do të jetë në gjendje të marrë një interes në diçka argëtuese dhe të lumtur për ti dhënë oksigjen ditëve në vazhdim!

Puna: Përgatituni për një provë të madhe të vetëkontrollit në vendin e punës. Do të ketë sfida për t’u përballur dhe ata do të kërkojnë që ju të mos humbni durimin. Testet dhe bisedimet, siç njofton horoskopi, do të shkojnë mirë. Durimi dhe përqendrimi do të shmangin me sukses hapat e rrezikshëm në aspektin e financave.

Virgjëresha

Dashuria: mos lejoni që të jeni të kënaqur me premtime të rreme, mbi të gjitha nga ata që nuk duken të sinqertë. Ju keni përjetuar tashmë momente krize dhe mosbesimi. Kryerja e një analize introspektive për të parë në qenien tuaj do t’ju ndihmojë të bëni zgjedhjen e duhur. Qëndrojini të vërtetës ndaj parimeve tuaja. Çiftet e reja të lulëzuara mund të kenë probleme me komunikimin. Nëse ndjenjat janë të vërteta dhe të sinqerta, asgjë nuk do të jetë e pakontrollueshme. Rutinat e përditshme së shpejti do të bëhen një mënyrë për të rivendosur ekuilibrin që keni dështuar. Kjo duhet veçanërisht të kuptohet nga çiftet e vjetra që janë grindur për shkak të detyrave të shtëpisë dhe detyrave të brendshme. Dhe së fundmi, beqarët që duan të bien në dashuri mund të mbështeten në stimujt e fortë të Marsit.

Puna: Rigoroziteti, vendosmëria dhe perspektiva do t’ju çojnë shumë larg. Udhëheqësit do të duhet të ushtrojnë një funksion të kontrollit të kujdesshëm dhe të mos bëjnë gabimin e zëvendësimit të punonjësve. Planetet, siç tregon horoskopi, na bëjnë të vetëdijshëm për shenjat e mundësive të reja të frytshme. Mbajini sytë hapur!

Peshorja

Dashuria: shkathtësia e ofruar nga Marsi do të lejojë pushtime me fat! Një javë e mirë është duke pritur për ju, të shënuar nga pasionet e vërteta dhe të guximshme. Takimet do të jenë stimuluese dhe rezultatet kurrë nuk do të jenë banale. Ata që janë në çift do të jenë në gjendje të mbështeten në aktivitete të përbashkëta, hobi dhe pasione të përbashkëta për të dhënë një moment të ri dhe forcë për bashkimin. Një person që pohon shokun ose të fshehtën, për më mirë ose për keq, do t’ju bëjë të ndryshoni mendjen tuaj. Mbani sytë hapur. Mbani larg ata që, në të kaluarën, ju kanë bërë veçanërisht të vuaNI dhe kanë ndërmend të kthehen. Jepini mundësi në vend të kësaj, atyre që me të vërtetë duan t’ju njohin ty për atë që je. Venusi është me ju dhe ndihmon në krijimin e marrëdhënieve të pjekura dhe të qëndrueshme.

Puna: Mërkuri ju jep njohuri të vlefshme. Ju do të bëni aleanca të forta dhe më në fund do të jeni në gjendje të shkundni atë ndjenjë të pasigurisë që ju ka tërhequr në muajt e mëparshëm. Ata që kanë investuar do të jenë në gjendje të shikojnë rezultatet e para të kënaqshme. Marsi me gëzof mund të krijojë momente nervozizmi në rast të zgjedhjes ose në ndonjë ndryshim të programit.

Akrepi

Dashuria: Venusi krijon ndikime të vogla por të bezdisshme në marrëdhëniet e gjata. Nga ana tjetër, ai ndihmon beqarët të përjetojnë aventura unike dhe të veçanta. Një mbyllje e marrdhënies fillon të bëhet definitive, pa justifikime! Përzierja astrale e kësaj jave, siç njofton horoskopi, ndihmon në rivendosjen e dialogut me një person të njohur në muajt e verës ose më herët, gjatë pranverës. Ju më në fund do të kuptoni arsyet që ju nxitën për ta njohur. Një mik i ri / e re mund të të befasojë me bujarinë dhe ndjeshmërinë e tij/saj. Kujdes, mund të jetë një zjarr si fije kashte! Një pushtim do të përjetohet si një lloj trofeu!

Puna: do të jeni në gjendje të ndaloni një bashkëpunëtor i cili është shumë i bezdisshëm, dhe tenton të flasë në mënyrë të papërshtatshme ose të pushtojë sferën tuaj të kompetencës. Priteni të kaluarën dhe vendosni themelin për të ndërtuar të ardhmen tuaj solide. Jupiteri bën të ardhurat tuaja më të begatshme dhe ju lejon të bëni një karrierë të kënaqshme. Megjithatë, kushtojini vëmendje daljeve.

Shigjetari

Dashuria: Marsi është ylli juaj drejtues. Ai sjell vitalitet, gjallëri, vendosmëri, takime verbuese, sukses të jashtëzakonshëm në rrjetet sociale për të ndërmarrë arritje premtuese. Dhe ‘javën e duhur për të marrë seriozisht dhe të angazhoheni zyrtarisht. Ju do të hidhni veten në zbulimin e afiniteteve të reja mendore dhe do të jeni shumë me fat. Me një mik prej një kohe të gjatë, shkëndija fatale mund të lindin. Ata që kërkojnë forcë dhe një histori më të pjekur mund të lodhen prej saj. Çiftet e testuara mirë do të kenë shumë për të bërë. Ka shumë gjëra për t’u planifikuar, si për sferën familjare ashtu edhe për sferën private. Nëse angazhimet e lejojnë atë, ka ardhur koha për të planifikuar një udhëtim … do të shërbejë për tu shkëputur dhe rizbuluar më shumë në dashuri se kurrë!

Puna: shmangni marrjen e hapit më të gjatë se këmba dhe sipërmarrjes në zgjedhje të rrezikshme dhe të paqarta. Vetëm në këtë mënyrë mund të mendoni për atë që vërtet kërkoni. Marsi stimulon bashkëpunimet. Mos harroni se në këtë moment idetë nuk janë aq të rëndësishme sa harmonia me të cilën kaloni në fazën ekzekutive me ndihmën e bashkëpunëtorëve tuaj më të besueshëm.

Bricjapi

Dashuria: harmonia me gjysmën e ëmbël do të arrijnë pikat e larta dhe do të ndiheni të pamposhtur! Ju do të jeni në gjendje t’i tejkaloni të gjitha vështirësitë dhe ndryshimet nuk do t’ju shkaktojnë frikë. Partneri/ja ju mbështet në të gjitha nismat tuaja duke ju ofruar mbështetje dhe këshilla të cilat gjithashtu janë shumë të vlefshme nga pikëpamja e biznesit. Beqarët, me ndjeshmëri të jashtëzakonshme, do të jenë në gjendje të thellojnë më tej lidhjet dhe t’i jetojnë me intensitet dhe përfshirje më të madhe.

Puna: së fundi, një numër pyetjesh të ngatërruara kthehen në vendin e tyre dhe në këtë mënyrë ju do të gëzoni një kohë të qetë për biznes. Një javë pa ngjarje dhe surpriza që do të sjellin një vetëdije të re, veçanërisht në fushën financiare. Qëndrimi i ri afatgjatë i punës është në rrugë të mbarë.

Ujori

Dashuria: ka një sërë ngjarjesh, të gjitha pozitive, që do t’ju udhëheqin për të bërë zgjedhje vendimtare të jetës. Nuk ka vend për keqardhje dhe kujtime të dhimbshme për shkak të njohjeve të vjetra me ish-partnerët. Romantikë, të ndjeshëm ju do të bëni edhe njëherë për vete gjysmën tuaj. Beqarët, duke u mbështetur në ndihmën e planetit miqësor, do të duhet të ndryshojnë strategjinë për të synuar pushtime të forta dhe të qëndrueshme. Kujdes ndaj xhelozisë dhe konkurrencës që mund të krijojë probleme që nuk zgjidhen lehtësisht. Çiftet e edukuara mirë do të jetojnë ditë të shënuara nga qetësia dhe kënaqësia.

Puna: ata që kërkojnë një pozitë autonome ose duan të fillojnë biznesin e tyre mund të marrin këtë hap, siç e siguron horoskopi, me ide dhe projekte fituese. Rritni mundësitë, veçanërisht në ato që mund të sjellin përfitime të vlefshme për karrierën tuaj. Është një kohë e mirë, mos u dorëzoni!

Peshqit

Dashuria: Venusi ju garanton juve pushtime të mëdha, ndërsa Marsi vepron si një shpatull për takime intriguese. Një simpati fillestare, një njohje e lindur gati për argëtim, do të kthehet në diçka magjike dhe të thellë dhe për të siguruar se janë kalimet e reja planetare këtë javë. Ju do të jeni më miqësor dhe më të disponueshëm se zakonisht dhe do të fitoni sukses pas suksesi. Beqarët do të jenë të hapur dhe të relaksuar dhe me natyrën e tyre të ëmbël dhe të butë, do të hedhin themelet për njohje të frytshme. Çiftet e hapura mund të përballen me grindje të nxitura nga xhelozia. Ju lehtë mund të bini në tundim … ju do të jeni shumë "popullor" dhe do të tërhiqni, në sajë të hijesisë tuaj të padiskutueshme, shumë persona.

Puna: karriera juaj është në sprint dhe do të garantojë kënaqësi të mëtejshme. Mërkuri dhe Urani bëhen të hapura për biznese të reja. Vena juaj artistike do të rrisë të ardhurat tuaja në mënyrë të konsiderueshme dhe të papritur. Të ardhura të mira. Mosmarrëveshjet ligjore të gatshme për t’u zgjidhur./intv.al/

Më shumë në këtë kategori: « Horoskopi për datën 6 Nëntor 2018.
»

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.012465953826904
    array(1) { ["section"]=> string(39) "horoskopi-per-daten-7-nentor-2018-77895" }