INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Humbi betejën me kancerin, po vogëlushi i premtoi motrës: Do jem engjëlli yt...

Humbi betejën me kancerin, po vogëlushi i premtoi motrës: Do jem engjëlli yt...

Publikuar më: 17:42 09-01-2019

Sëmundjet e rëndë nuk po kursejnë as fëmijët. Një vogëlush ka luftuar fort me tumrin, por nuk ja doli dot. Bailey u diagnostifikua me kancer dhe mjekët i thanë se ai kishte vetëm pak javë jetë. Po vogëlushi nisi të luftonte duke bërë kimioterapi vetëm e vetëm që të shihte motrën e tij të vinte në jetë. Bailey mezi e kishte pritur lindjen e motrës. Bailey e zgjodhi vetë dhe emrin e motrës dhe quajti Millie.

Prindërit shprehen se ai e puthte atë çdo ditë. Përballë sëmundjes së rëndë, ai "luftoi" për 15 muaj e në fund ndodhi ajo që pritej.
Ai u bë një engjëll mbrojtës i motrës së tij. Madje vetë fjalët e tij të fundit ishin se do bëhej engjëlli saj.
“Dua të jetoj, dua të qëndroj me ju, por tashmë do bëhem engjëlli mbrojtës i motrës sime," tha vogëlushi.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0078468322753906
    array(1) { ["section"]=> string(89) "humbi-betejne-me-kancerin-po-vogelushi-i-beri-nje-premtim-motres-do-jem-engjelli-yt-83915" }