INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
“I dënuar dhe i dëbuar nga Italia”/ Pas dokumenteve të PD-së reagon Valdrin Pjetri:

“I dënuar dhe i dëbuar nga Italia”/ Pas dokumenteve të PD-së reagon Valdrin Pjetri:

Publikuar më: 14:38 13-08-2019

Kryetari i ri i Bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri ka reaguar pas dokumenteve që publikoi PD-ja, ku tregohet se ka qenë dënuar në Itali në vitin 2003 me 18 muaj burg dhe një mijë euro gjobë për shpërndarje droge.

Pjetri mohon vërtetësinë e dokumentit të kuesturës së Firences. Ai thotë se e vërteta e vetme është certifikata që ai publikoi pak ditë më parë.

Megjithatë në një postim në rrjetin social facebook Pjetri shprehet se pret me padurim vendimin përfundimtar për procesin e verifikimit të figurës që po bëhet nga prokuroria.

“Unë të vërtetën time e deklarova para kandidimit si dhe para pak ditësh me dokumente zyrtare. E vetmja e vërtetë është ajo që del nga zyrat e agjencive të zbatimit të ligjit dhe jo nga foltoret e PD.
Pres me padurim vendimin e përfundimit të procesit të verifikimit të figurës nga ana e autoriteteve zyrtare shqiptare dhe italiane”, shkruan Pjetri.

PD publikoi disa, që sipas tyre tregojnë se kryebashkiaku i Shkodrës, Valdrin Pjetri ka qenë dënuar në Itali me 18 muaj burg dhe një mijë euro gjobë për drogë.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.010087013244629
    array(1) { ["section"]=> string(86) "i-denuar-dhe-i-debuar-nga-italia-pas-dokumenteve-te-pd-se-reagon-valdrin-pjetri-100491" }