INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
'I gjori ju çfarë do hiqni', për çfarë e paralajmëron kompozitori Lulzim Bashën

'I gjori ju çfarë do hiqni', për çfarë e paralajmëron kompozitori Lulzim Bashën

Publikuar më: 14:00 14-03-2019

Kompozitori Limoz Dizdari ka mbështetur Lulzim Bashën në tryezën për artin dhe demokracinë por edhe e ka paralajmëruar. Ai tha se teatri do prishet por shtoi se ‘oligarkët’ e përmendur nga Lulzim Basha kanë qenë të Partisë Demokratike. “I gjori ju zoti Basha çfarë do të hiqni. Ky fillim është i mbarë, që kërkoni mbështetjen e mendimit krijues e qytetar. Mesa di unë, në databazën tuaj si PD keni pasur shumë emra të mëdhenj, që kanë pasur përfitime të mëdha nga PD. Ata nuk i shoh asgjëkundi, takohem me ta dhe ndihem keq unë, si u ndodha përball kësaj. Emrat janë shumë të mëdhej, ka pasur edhe emra që kanë përfituar shumë prej PD. E tani jam i pakënaqur nga karateri i tyre. Çfarë ndodh sot, teatri po prishet, por këta oligarkët, më duket se kanë mbirë edhe nga databasa juaj, janë të krahut tuaj. Kështu që hallet e tuaja janë shumë të mëdha, por rruga që keni filluar shpresoj të jetë më e mira”, tha ai.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0040788650512695
    array(1) { ["section"]=> string(82) "i-gjori-ju-cfare-do-hiqni-per-cfare-e-paralajmeron-kompozitori-lulzim-bashen-89126" }