INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION TECH MED+ SPORTS VIDEOS
I ngacmoni aknet? Pas këtij lajmi s'do ta bëni më! [FOTO/VIDEO]

I ngacmoni aknet? Pas këtij lajmi s'do ta bëni më! [FOTO/VIDEO]

Publikuar më: 11:12 06-12-2017


Kjo foto do të bëjë që ju të mendoheni dy herë para se të dëmtoni me mjete të çuditshme aknet apo pikat e zeza.
Një punonjës ndërtimi ka pësuar një infeksione të gradës së fundit pasi ka ngacmuar aknet e tij në pjesën e mjekrës me një cifël druri.
Mjekët kanë deklaruar se infeksioni është kthyer në sëmundjen e kërpudhës dhe ka marr përmasat sa të krijojë një buzë të tretë.
23 vjeçarit i janë dashur 7 muaj trajtim intensivë për tu shëruar.
Dermatologët janë shprehur të shokuar nga rasti i punonjësit të ndërtimit, ata kanë deklaruar se deri tani janë regjistruar 50 raste të infeksioneve të gradës së fundit nga dëmtimi i akneve por kjo është hera e parë që infeksioni ka ardhur një cifël druri.
Dr Cameron Rokhsar kanë paralajmëruar pacientët e tyre që të mos ngacmojnë as një akn apo pikë të zezë në fytyrë pasi mund të kthen në infeksione dhe në rastin më të keq dhe në kancer të lëkurës.

4703701F00000578-5147903-image-a-1_1512487036552.jpg

 

Article Logic
Execution time: 0.00395703315735
array(1) { ["section"]=> string(59) "i-ngacmoni-aknet-pas-ketij-lajmi-s-do-ta-beni-me-foto-44091" }