Edi Rama shpërndan në facebook-un e tij statusin e Lulzim Bashës

Dec 28, 2016

Është hera e parë që Edi Rama ka shpërndarë në faqen e tij në facebook, statusin e kundërshtarit të tij politik Lulzim Basha. E kjo nuk ka qënë e paqëllimtë.
Nëpërmjet një video, Lulzim Basha thotë se buxheti i 2017 është për qejfin e Kryeministrit dhe jo hallet e njerëzve.
Kjo pasi, sipas tij, Rama ka parashikuar të shpenzojë 10 mln euro për luksin dhe argëtimin e tij në zyrën e Kryeministrisë.
Ndërsa ka shpërndarë videon, Rama e ka cilësuar pretendimet e kreut të opozitës si tallje me njerëzit dhe lojë të pacipë gënjeshtrash nga opozita. Por qëllimi i këtyre gëjeshtrave është kapja e pushtetit, thekson numri një i qeverisë.
Edi Rama:
“Kur gënjeshtra i ka këmbët e gjata dhe fytyrën mbuluar me maskën tallëse të pafytyrësisë, shumëkush e ngatërron gabimisht me politikën; në fakt është vetëm pengmarrja e politikës për qëllimin më të ulët, synimin e pushtetit duke helmuar e çoroditur sa më shumë njerëz, në një përpjekje të harbuar për asgjësuar shpresën përmes asgjësimit të të vërtetave, shkatërrimit të provave, zhdukjes së fakteve”!

radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll