Zgjedhje 2017

  Kryebashkiaku Veliaj këshillon: Tregoni kujdes në lëvizje, kufizoni shpejtësinë

  Jan 11, 2017

  Kryetari i Bashkisë së Tiranës, u bëri thirrje qytetarëve të Tiranës që të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të kufizojnë shpejtësinë e qarkullimit me makinë. Veliaj bëri me dije se trashëisa e borës ka arritur deri në 5 cm trashësi dhe rreth 1200 punonjës kanë dalë në terren për mbarëvajtjen e rruëve.

   “Në Tiranë 5cm deborë, por më shumë reshje në zonat rurale. Nata e ftohtë me temperatura nën zero. Nata dhe mëngjesi do kenë ngrica në rrugë dhe trotuare. Bashkia e Tiranës ka mbi 1200 veta në terren. Ju lutemi të tregoni kujdes në levizje, kufizoni shpjetesinë”, tha Veliaj.

   

  radio TV
  Geek Room

  Facebook

  LIKE Shqip Top 10

  poll