Tentativë për vrasje në Vlorë!

Apr 10, 2017

Këtë mëngjes në Vlorë është parandaluar një ngjarje që mund të kishte qenë fatale. Një pako me tritol është gjetur poshtë një makine të parkuar në qytetin e Vlorës, por që fatmirësisht nuk ka shpërthyer. Tritoli mendohet se ishte vendosur gjatë natës poshtë sediljes në krahun e shoferit. Në vendngjarje mbërritën policia dhe forcat xheniere, të cilët çmontuan pakon e dyshimtë.
Makinës që i është vendosur tritol është në pronësi të Bashkim Brahimajt. Ka qenë vetë pronari i mjetit që konstatoi pakon e dyshimtë kur doli nga shtëpia për të çuar vajzën në shkollë.
Bashkim Brahimaj është vëllai i Isuf Brahimajt, i cili është vrarë në vitin 2014. Brahimajt i është vendosur edhe dy herë të tjera tritol poshtë makinës, por ka mundur të shpëtojë.
Hetuesit janë duke punuar për të zbardhur shkaqet e kësaj ngjarje, që paraprakisht dyshohet se ka lidhje me trafikun e drogës.

radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll