Zgjedhje 2017

  Berisha: Shqipëria mbulohet nga plehrat, kjo video e vërteton [VIDEO]

  Apr 21, 2017

  Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në profilin e tij në “Facebook”, ndërsa akuzon qeverinë për import plehrash. Pavarësisht se nuk është shumë e qartë, në video duket një tren mallrash i ngarkuar me mbetje.

  “Treni i mbushur me plehra të importuara po largohet nga porti i Durrësit. Ligji për importin e plehrave është rrëzuar nga Presidenti i Republikës, por për kryekumbaren e qeverisë shqiptare ligji i tij është plehu dhe xhepi”, shkruan Berisha në “Facebook”.

   

  radio TV
  Geek Room

  Facebook

  LIKE Shqip Top 10

  poll