Zgjedhje 2017

  Kaos në paraburgimin e Vlorës, të dënuarit vënë zjarr të qëllimshëm

  Apr 21, 2017

  Pak minuta më parë ka rënë zjarr masiv në ambjentet e paraburgimit të Policisë së Vlorës, ku mësohet se ka persona të plagosur.

  Burimet zyrtare bëjnë me dije se nga zjarri i rënë kanë mbetur të plagosur katër të burgosur për shkak se janë asfiksuar nga tymi.

  Ende nuk janë bërë të ditur emrat e të plagosurve dhe arsyet e ngjarjes, por dyshohet se zjarri ka qenë i qëllimshëm nga vetë të burgosurit për tu arratisur, të cilët mendohen se kanë djegur dyshekët. Pritet që hetimet të hedhin dritë detajet e mëtejshme të ngjarjes.

  radio TV
  Geek Room

  Facebook

  LIKE Shqip Top 10

  poll