Zgjedhje 2017

  Qeveria teknike a është qeveria e besimit që propozoi LSI? Përgjigjet Meta...

  May 19, 2017

  Meta thotë nga “Zonë e lire” se marrëveshja e arritur nga Rama dhe Basha është ajo çka ai dhe LSI kanë propozuar më herët, e ashtuquajtura qeveri e besimit.

  “Që kur lindi kriza, LSI ka patur një qëndrim të qartë që duhet dialog. Kemi thënë se PD ka të drejtë për çështjen e drogës, për dekriminalizimin, por jo kërkesat e tjera për qeveri teknike, apo mbajtja e zgjedhjeve në një datë të vonë. Ne ishim pro një qeverie besimi. Dhe praktikisht kështu ndodhi. Rama është kryeministër, dhe Basha propozon disa ministra”, u shpreh Meta.

  radio TV
  Geek Room

  Facebook

  LIKE Shqip Top 10

  poll