Reshjet e shiut larguan valën e të nxehtit, sinoptikania: Ja kur nis rritja e temperaturave

Aug 13, 2017

Më në fund qytetarët panë shiun të bjerë pas disa muajsh mungese në shumicën e territorit. Ndryshimi i motit që nis që të shtunën solli edhe uljen e temperaturave të paktën me 10 gradë Celsius duke larguar të ashtuquajturin “Lucifer” nga territori ynë dhe u dha mundësi shqiptarëve për disa orë frymëmarrje të freskët.

Edhe pse kjo situatë me temperature të ulëta dhe mot të vranët do të shoqërojë të dielën, sinoptikania Lajda Porja parashikon se ditët e nxehta me temperature mbi 40 gradë nuk do të jenë më prezentë në territorin shqiptarë, por rritja graduale e temperaturave do të fillojë nga kjo e hënë.

radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll