Vjedhje me dhunë

Tuesday, 21 March 2017 09:18
Aleksandër Kola, që në orët e para të mëngjesit ka hyrë në ambientet e lokalit të V.L., banuese në Gjirokastër…

Presidenti Nishani lëshon “bombën”: Saimir Tahiri ka tentuar të më përgjojë

Monday, 20 March 2017 21:30
Presidenti Bujar Nishani ka hedhur akuza të ashpra ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Në emisionin “5 pyetje nga Babaramo”,…

Të shtëna me armë zjarri ndaj të riut në Tiranë

Monday, 20 March 2017 20:57
Disa të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Sipas policisë, të shtënat janë regjistruar rreth…

Lajm i keq për “gjumashët”, ja kur do të ndryshojë ora

Monday, 20 March 2017 20:25
Tashmë do iu duhet të zgjoheni një orë më herët!

Basha i bindur: Zgjedhje me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë

Monday, 20 March 2017 19:39
Pas qëndrimit te prerë të kryeministrit shqiptar Edi Rama të dielën se mazhoranca do të shkojë në zgjedhje edhe pa…

Pse do të largohet Basha për në SHBA?

Monday, 20 March 2017 18:07
Kreu i PD, Lulzim Basha do të niset nesër për në SHBA. 

Reagon Xhafa: “Akuzat ndaj meje shpifje të ulëta, të fabrikuara nga kundërshtarët politikë”

Monday, 20 March 2017 18:06
I përzgjedhuri për detyrën e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafa, ka vendosur të reagojë pas akuzave të fundit të bëra…

Tanke masive 20 tonësh. Rusia garon me Amerikën për fuqinë e ushtrisë [VIDEO]

Monday, 20 March 2017 17:33
Rusia vazhdon të fuqizojë ushtrinë e saj duke përdorur teknologjinë më të fundit edhe për mjetet e rënda. Kallashnikov po…

Basha: Anulim ligjit të arsimit kërcënim për Ramën: "Dorëhiqu që të mos përfundosh si Duçja" [VIDEO]

Monday, 20 March 2017 17:26
“Këtu, në këtë shesh, orën e parë të betimit të kabinetit të Republikës së Re, do të firmoset anulimi i…

Debati për heqjen e filmave komunist arrin deri në BBC

Monday, 20 March 2017 17:21
Debati që përfshiu vendin për heqjen e filmave komunistë ka mbërritur deri tek BBC. Në stacionin radiofonik anglez ishte ftuar…

Komisioneri Hahn thirrje qeverisë shqiptare: Mbyllni sa më shpejt procedurat për kthimin dhe kompensimin e pronave

Monday, 20 March 2017 17:05
Qeveria shqiptare vijon të mos garantojë zbatimin e të drejtave të pronësisë për qytetarët. Kjo problematikë shumë e ndjeshme dhe…

Shqipëria, vendi me numrin më të lartë të azilkërkuesve në BE në vitin 2016

Monday, 20 March 2017 16:37
Shqipëria vijon që të mbetet vendi europian me numrin më të lartë të azilkërkuesve në Bashkimin Europian për vitin 2016.…
radio TV
Geek Room

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll