Të përfituara nga aktivitetet kriminale, sekuestrohen prona dhe 660 mijë dollarë

Thursday, 21 September 2017 18:57
Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë,ka sekuestruar pasuri të paluajtshme dhe llogari bankare…

Tensione në Spanjë, Katalonja kërkon pavarësinë. Kryeministri spanjoll: Hiqni dorë nga referendumi [VIDEO]

Thursday, 21 September 2017 18:58
Qeveria qendrore në Madrid po përpiqet të ndalë Katalonjën nga mbajtja e një referendumi të pavarur të pavarësisë duke konfiskuar…

Pacolli jep lajmin e mirë: "Kosova i ka siguruar votat për anëtarësim në UNESCO" [VIDEO]

Thursday, 21 September 2017 18:14
Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli, dha lajmin e mirë se Kosova ka siguruar votat e mjaftueshme për anëtarësimin e saj në UNESCO.…

Merren masa për 10 racat agresive të qenve

Thursday, 21 September 2017 17:59
Qentë agresivë nuk do të lejohen më që të lëvizin në ambiente publike pa maska mbrojtëse apo pa qafore. Kjo…

Reagimi i Shehut për pullën e barnave: “Shëndetësia falas vdiq, “mollë e ndaluar” për shqiptarët”

Thursday, 21 September 2017 17:28
Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ka reaguar pas vendimit për rikthimin e projekt-ligjit të Koncesionit të Pullës së Barnave…

Aleatët e PD kërkojnë ndryshimin e sistemit zgjedhor

Thursday, 21 September 2017 16:49
Reformë me standarde dhe ndryshim të sistemit zgjedhor. Këto janë dy kërkesat konkrete të dy aleatëve të partisë demokratike Dashamir…

Merkel: Nuk jam dakord me Trump

Thursday, 21 September 2017 16:51
Në një deklaratë të bërë për mediat gjermane Merkel nuk mendon se shfarosja e Koresë së Veriut është një zgjidhje,…

Studim, shtohet numri i nxënësve me probleme në shikim dhe dëgjim[VIDEO]

Thursday, 21 September 2017 16:39
Një studim i Autoriteti Shëndetetësor Rajonal, në disa nga shkollat e arsimit parauniversitar në Tiranë me një kampion prej 3600…

Ja sa shqiptarë kanë kërkuar azil në Europë gjatë 2016-ës, shifra të pabesueshme...

Thursday, 21 September 2017 16:05
Kryesojmë listën e azilkërkuesve në Europë, 2015-2016  ishte periudha kur shqiptarët kërkonin me ngulm të largoheshin nga Shqipëria.

Vëzhgimi i IN News\Teknologjia po “vret” sytë dhe përqëndrimin e nxënësve[VIDEO]

Thursday, 21 September 2017 16:36
Thuajse 5 deri 8 nxënës në një klasë kanë vënë syze kur vite më parë shifrat ishin të papërfillshme, 1…

Aktorja e famshme dhuron 100 mijë dollarë për të mbijetuarit e Meksikës [VIDEO]

Thursday, 21 September 2017 15:50
Aktorja e famshme Selma Hayek ka dhuruar 100 mijë dollarë për të mbijetuarit e Meksikës. Lajmin e ka dhënë vetë…

Përfundon rikonstruksioni i rrugës së “Oxhakut” në Njësinë 4, përfitojnë 10 mijë banorë

Thursday, 21 September 2017 15:15
Dhjetë mijë banorët e zonës së “Oxhakut” në Njësinë 4 kanë një rrugë të re, me infrastrukturë nëntokësore, ndriçim dhe…
radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll