Liverpool dhe Arsenal spektakël në "paqe"

Thursday, 14 January 2016 09:53
Liverpool dhe Arsenal kanë ndarë në sfidën kryesore të javës së 21 të kampionatit anglez. Goli i Allen në minutën…

Sulm me autobombë në Turqi

Thursday, 14 January 2016 09:36
Të paktën 5 të vdekur dhe 39 të plagosur është bilnaci i një sulmi ndaj stacionit të policisë në rajonin…

Koreja e Veriut: Bomba jonë mund të zhdukë SHBA-të me një shpërthim

Wednesday, 13 January 2016 16:31
Koreja e Veriut pretendon se bomba me hidrogjen që ajo posedon ka kapacitet të tillë që mund të shfarosë SHBA-të…

Ilir Meta kërkon: Reforma në drejtësi konsensuale

Wednesday, 13 January 2016 15:59
Ilir Meta është krejt i qartë në qëndrimi e tij mbi reformën në drejtësi: duhet të jetë konsensuale, gjithpërfshirëse dhe…

Luciano Spalleti trajneri i ri i Romës

Wednesday, 13 January 2016 13:27
Luçiano Spalleti është trajneri i ri i Romës, i cili do të zëvendësojë Rudi Garsian, që u shkarkua pas rezultateve…

Reportazh në Yahoo Travel: Turp mos të vizitoni Shqipërinë!

Wednesday, 13 January 2016 13:11
Këshillë shumë e spikatur e Yahoo Travel për këtë fillim vit është ajo, që Shqipëria nuk duhet të lihet pa…

ISIS "kërkon Shqiptarë": Alarmohen italianët

Wednesday, 13 January 2016 12:57
Qytetarë nga Ballkani janë në fokus të rekrutimeve nga ISIS. Alarmi vjen nga fqinji ynë Italia, e cila thotë se…

Kërcënim ndaj minorenes! E detyrojnë të vjedhë në shtëpi. Ja ngjarja…

Wednesday, 13 January 2016 10:50
Katër të mitur tre djem dhe një vajzë përmes disa formave banale kërcënuese kanë detyruar një 13 - vjeçare të…

Shehi në 3JAT: Nuk duam më gra burra

Wednesday, 13 January 2016 10:35
Një rrëfim ndryshe nga politikani më popullor Dashamir Shehi në emisionin 3JAT në IN TV. Shehi rrëfeu angazhimin politik, por…

Shpendët ujorë - Nisën invetarizimi!

Wednesday, 13 January 2016 10:11
Gjuetia e paligjshme ka prekur dhe shpendët ujorë. Në zona të ndryshme bregdetare, liqenore dhe lagunore të vendit tonë strehohen…

Fjalimi i fundit në Kongres, Obama: Ja pengu im në 7-vite qeverisje

Wednesday, 13 January 2016 07:39
Presidenti amerikan, Barack Obama, iu drejtua për herë të fundit Kongresit amerikan me një fjalim ku pasqyrohej gjendja e vendit.…

Ja cili është plani i Zvicrës për të dëmtuar Kombëtaren para Euro 2016

Wednesday, 13 January 2016 07:33
Mesa duket zvicerianët po bëjnë një strategji për të dëmtuar Kombëtaren shqiptare para Euro 2016. Përveç Taulant Xhakës, Naser Alijit…
radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll