Sherr mes deputeteve turke. Rrihen dhe përfundojnë me plagë në spital [Video]

Friday, 20 January 2017 16:49
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Parlamentin Turk ku një deputete prangosi veten duke u lidhur me mikrofonin e…

Fjalët e fundit të ish Presidentit Obama, për Amerikën

Friday, 20 January 2017 16:36
Presidenti Obama e preku zyrënn= e tij ovale për herë të fundit të premten teksa futi në sirtarin e sipërm…

Shtyhet përurimi i urës mbi lumin Ibër në Mitrovicë [Video]

Friday, 20 January 2017 16:32
Përurimi i urës kryesore mbi lumin Ibër në Mitrovicë i parashikuar për sot është shtyrë. Lajmi është bërë i ditur…

Ushtria e "frikshme” ruse krijon armën e së ardhmes [Video]

Friday, 20 January 2017 16:22
Rusia ka bërë të ditur se është duke punuar në një gamë të re të lazeri, plazme dhe armë elektromagnetike.…

Shërbimet sekrete detyrojnë Donald Trump t’u dorëzojë telefonin

Friday, 20 January 2017 16:13
Shërbimet sekrete kanë detyruar Donald Trump t’u dorëzojë telefonin, për ta zëvëndesuar me një të ri,  të ‘paprekshëm’ nga hakerat.…

Donald dhe Melania Trump mbërrijnë në Shtëpinë e Bardhë [VIDEO]

Friday, 20 January 2017 16:08
Donald dhe Melania Trump kane hyrë në Shtëpinë e Bardhë, pasi u përshëndeten nga presidenti në ikje dhe zonja e…

Familja Obama boshatis Shtëpinë e Bardhë [FOTO]

Friday, 20 January 2017 15:53
Jo vetëm gjithë stafi i administratës Obama u largua nga Shtëpia e Bardhë gjatë natës. Zyrat janë pastruar, tavolina është…

Tarifat e shkollimit. Studentët e varfër mbledhin firmat dhe i drejtojnë një kërkesë Rektoratit të UT [FOTO]

Friday, 20 January 2017 15:32
Në prag të sezonit të parë të provimeve të gjithë ata studentë, që nuk kanë mundur dot të shlyejnë pagesat…

Mesazh i Ambasadës Amerikane me Rastin e Ceremonisë së Përurimit Presidencial [VIDEO]

Friday, 20 January 2017 14:45
Ambasada Amerikane në Tiranë, nëpërmjet një videomesazhi në rrjetin social facebook kanë uruar shqiptarët për festën e Inagurimit të Presidentit…

Policia kufitare sekuestron 500gr lënd narkotike

Friday, 20 January 2017 14:41
Policia kufitare ka mundur të arrestoj një 30-vjeçar pasi i është gjetur 500gr kanabis.Në pranaga ka rënë shtetasi Ervin Samarai,…

Edhe Gjykata Administrative rrëzon Dashamir Tahirin

Friday, 20 January 2017 13:48
Ish-deputetit Dashamir Tahirit, Gjykata Administrative i ka rrëzuar kërkesën që atij ti kthehet mandati. Ai kishte dërguar në Gjykatën administrative…

A ushqehemi me produkte të sigurta? Ja ç’thonë ekspertët…[VIDEO]

Friday, 20 January 2017 13:16
Shqipëria mund të cilësohet ende një vend i mbrojtur nga përdorimi në masë i organizmave të modifikuara gjenetikisht. E të…
Geek Room

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll