Fundjava do të jetë përvëluese! Ja parashikimi i motit

Friday, 21 July 2017 13:40
Këtë fundjavë, në Gadishullin e Ballkanit dhe vendin tonë pritet të afrohet vala e katërt e të nxehtit saharian. Por…

Tjetër pushuese humb jetën, 16-vjeçarja mbytet në Ksamil

Friday, 21 July 2017 13:44
Vazhdon tragjedia e të mbyturve në plazhet tona, ku një tjetër pushues është mbytur ditën e sotme. Ngjarja e rëndë…

Ambasadori Gent Gazheli: Asnjë shqiptar i lënduar nga tërmeti në Turqi

Friday, 21 July 2017 11:43
Asnjë shqiptar i lënduar nga tërmeti 6.7 ballë që preku Turqinë dhe disa ishull grek. E qe la pas dhjetëra…

Tërmeti në Turqi; Ja parashikimi i një muaji më parë

Friday, 21 July 2017 10:27
Tërmeti  i djeshëm me magnitudë 6.7 të shkallës Rihter me epiqëndër në jugperëndim të Turqisë afër qytetit Bodrum ku dy…

Hamburg, policia sekuestron 3.8 ton kokainë, ja nga vinte

Friday, 21 July 2017 10:06
Doganat gjermane njoftuan sot se kanë sekuestruar një sasi rekord të kokainës, në portin e Hamburgut. Sasia e kapur është…

Stop tenderave, por koncesionet vazhdojnë

Friday, 21 July 2017 09:09
Ministria e Energjisë dhe Industrisë ka vendosur të hapë garën për koncesioneve mbi lumin e Bushtricës për hidrocentralin e fundit.Sipas…

Të rinj dhe të papunë, do nisin praktikën në administratë dhe biznese[VIDEO]

Friday, 21 July 2017 15:39
Ke mbaruar studimet dhe je pa punë se s’ke ekspericë, tashmë vjen një mundësi e mirë. Tregu i punës në…

Momenti nga goditja e fortë e tërmetit në Turqi dhe Greqi, njerëzit në panik [VIDEO]

Friday, 21 July 2017 09:07
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.7 ka vrarë të paktën dy persona në ishullin grek Kos dhe ka plagosur…

E frikshme! Cunami godet ishullin Kos në Greqi, pas tërmetit [VIDEO]

Friday, 21 July 2017 08:56
Dy persona janë vrarë dhe 200 të tjerë janë plagosur pas një tërmeti 6.7 ballësh në Detin Mesdhe, mëngjesin e…

Një tërmet i fuqishëm godet Turqinë dhe Greqinë, ka viktima [VIDEO]

Friday, 21 July 2017 07:31
Tërmeti  i orës 00:30 me magnitudë 6.7 të shkallës Rihter dhe me thellësi 10 km me epiqëndër në jugperëndim të…

Monika Kryemadhi, sinjale paqeje për PS: Si dy skuadra futbolli, nesër mund të jenë në të njëjtin ekip!

Thursday, 20 July 2017 21:11
Njësoj si Rama, edhe kreu i LSI, Monika Kryemadhi ka dhënë mesazhe paqe për ata që ishin aleatët e djeshëm.

Rama i shtrin dorën LSI-së: Dora jonë do jetë e shtrirë, nëse duan të na ribashkohen...

Thursday, 20 July 2017 21:03
Vazhdojnë dëgjesat publike për kryeministrin Rama, i cili sot ishte i angazhuar me qytetarët e Lezhës.
radio TV
Geek Room

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll