Frida mahnit botën. Njihuni me qenin e shpëtimit që u bë burim frymëzimi pas tërmetit në Meksikë

Sunday, 24 September 2017 13:07
Një qen është shndërruar në heroin e meksikanëve pasi ka marrë pjesë në kërkimin e të mbijetuarve pas tërmetit shkatërrues…

Ambasadorja: “Uragani Maria” preku shqiptarët. Humbëm kontaktet me bashkëkombasin në Puerto Riko”

Sunday, 24 September 2017 12:30
Shqiptarët që jetojnë në ishullin e Domenikës, dhe Puerto Rikos janë prekur nga Uragani “Maria”. Ambasadorja e Shqipërisë në SHBA,…

Miss Turqisë i hiqet kurora për një reagim mbi grushtin e shtetit

Sunday, 24 September 2017 12:01
Qëndroi vetëm për një ditë si Miss Turqia, pasi organizatorët vendosin t’i heqin kurorën për një reagim në “Twitter” mbi…

Lushnjë, godet punonjësin e OSHEE, arrestohet 57-vjeçari

Sunday, 24 September 2017 10:54
Një 57-vjeçar ka rënë në pranga të policisë pasi ka goditur punonjësin e OSHEE-së në Lushnjë për shkak të detyrës.…

Rama poston foto nga ujërat termal të Bënjës. Reagojnë komentuesit: “Përmeti me 1 orë ujë në ditë”

Sunday, 24 September 2017 10:44
Përmeti është vendi me të cilin ka zgjedhur kryeministri Edi Rama të përshëndes shqiptarët sot. Bëhet fjalë për një pamjet…

Tronditet qyteti i Pogradecit, 49-vjeçari masakron gruan me thikë dhe sqepar

Sunday, 24 September 2017 09:39
Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Pogradecit ditën e sotme. Një 49-vjeçar me iniciale B.M ka vrarë bashkëshorten…

Keni bërë plane për këtë të dielë? Ja si do të jetë moti sot

Sunday, 24 September 2017 09:17
Gjatë ditës së sotme moti paraqitet i mirë në të gjithë vendin dhe temperaturat pritet të jenë mesataret e stinës.…

Rama takim me sekretarin e OKB-së, kërkon njohjen e Kosovës

Saturday, 23 September 2017 21:31
Në takimin e kreut të qeverisë Rama me sekretarin e Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Antonio Guterres ky i fundit…

Gjatë ndeshjes Skënderbeu-Partizani, humb jetën tifozi në stadium

Saturday, 23 September 2017 20:06
Një ngjarje e rëndë ndodhi vetëm pak minuta më parë në Korçë  gjatë ndeshjes Skënderbeu-Partizani pasi një tifozi i ka…

Pas mbledhjes me dyer të mbyllura në PD, zbulohen porositë që dha Basha

Saturday, 23 September 2017 19:16
Sot në selinë e PD-së është zhilluar për 3 orë rresht mbledhja në selinë e PD-së.

Policia: Si u ekzekutua nipi nga xhaxhai

Saturday, 23 September 2017 18:26
Policia ka njoftuar në një njoftim për mediat rrethanat se si ndodhi ngjarja e rëndë në Shkodër, ku xhaxhai vrau…

Nënkryetari i LSI ftesë zyrtare ambasadorëve të BE-së dhe SHBA-së

Saturday, 23 September 2017 17:59
Nënkryetari i LSI-së Luan Rama nëpërmjet një statusi në profilin e tij zyrtarë në facebook i ka bërë një ftesë…
radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll