Merkel: Nuk jam dakord me Trump

Thursday, 21 September 2017 16:51
Në një deklaratë të bërë për mediat gjermane Merkel nuk mendon se shfarosja e Koresë së Veriut është një zgjidhje,…

Studim, shtohet numri i nxënësve me probleme në shikim dhe dëgjim[VIDEO]

Thursday, 21 September 2017 16:39
Një studim i Autoriteti Shëndetetësor Rajonal, në disa nga shkollat e arsimit parauniversitar në Tiranë me një kampion prej 3600…

Ja sa shqiptarë kanë kërkuar azil në Europë gjatë 2016-ës, shifra të pabesueshme...

Thursday, 21 September 2017 16:05
Kryesojmë listën e azilkërkuesve në Europë, 2015-2016  ishte periudha kur shqiptarët kërkonin me ngulm të largoheshin nga Shqipëria.

Vëzhgimi i IN News\Teknologjia po “vret” sytë dhe përqëndrimin e nxënësve[VIDEO]

Thursday, 21 September 2017 16:36
Thuajse 5 deri 8 nxënës në një klasë kanë vënë syze kur vite më parë shifrat ishin të papërfillshme, 1…

Aktorja e famshme dhuron 100 mijë dollarë për të mbijetuarit e Meksikës [VIDEO]

Thursday, 21 September 2017 15:50
Aktorja e famshme Selma Hayek ka dhuruar 100 mijë dollarë për të mbijetuarit e Meksikës. Lajmin e ka dhënë vetë…

Përfundon rikonstruksioni i rrugës së “Oxhakut” në Njësinë 4, përfitojnë 10 mijë banorë

Thursday, 21 September 2017 15:15
Dhjetë mijë banorët e zonës së “Oxhakut” në Njësinë 4 kanë një rrugë të re, me infrastrukturë nëntokësore, ndriçim dhe…

Revolta e Genci Fugës kundër deklaratës se Donald Lu, “E duam vendin tonë”

Thursday, 21 September 2017 14:34
 Genci Fuga reflekton mbi deklaratën e djeshme të Ambasadorit Donald Lu, i cili falënderoi shqiptarët për vlerësimin e Amerikës por…

Ambasada: Lotaria Amerikane vazhdon, ja kur mund të aplikoni [FOTO]

Thursday, 21 September 2017 14:47
Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë lajmin e shumëpritur për qytetarët shqiptarë që kishin menduar që të vazhdonin “ëndrrën” amerikane.…

Petrit Vasili: Tërhiqu Kryeministër, kurseja vetes këtë gjynah...

Thursday, 21 September 2017 14:46
Kreu i grupit kuvendor i Lëvizjes Socialiste për Integrim lajmëron rritjen e taksës së shëndetit. Nëpërmjet një statusi në facebnook…

Shqipëria rrit importin e barnave. Në 8 muaj u blenë 7 për qind më shumë se në 2015 [VIDEO]

Thursday, 21 September 2017 17:49
Rënia e lindjeve dhe braktisja e Shqipërisë nga të rinjtë po sjell plakjen e shoqërisë. Ky fenomen ka nisë të…

Elbasan /Sulmi ndaj zv/drejtorit të policisë sjell një aksion nga Forcat Speciale

Thursday, 21 September 2017 13:15
Policia ka nisur një aksion policor kundër kriminaleve në qytetin e Elbasanit. në këtë operacione janë përfshirë dhe Forcat Speciale…

Reforma zgjedhore, Patozi: Ju rrëfej “ëndrrën” e Lulit

Thursday, 21 September 2017 13:13
Ndërsa kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha po kërkon nisjen e punës për reformën zgjedhore, për të cilën ka kërkuar…
radio TV
Vere do te thote!

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll