Zbulohet arsyeja pse PDIU bojkotoi votimin e ministrave të rinj

Thursday, 23 March 2017 11:26
Zbulohet arsyeja se përse PDIU nuk do të jetë në seancën kuvendore ku do të hidhen në votim dekretet e…

Ministrat foto dhe "thashetheme" për çadrën e PD-së, shihni dialogun [FOTO]

Thursday, 23 March 2017 11:06
Ka mjaftuar vetëm një fotografi e Milena Haritos për të “ngritur” në këmbë gjithë kabinetin qeveritar të Kryeministrit Rama. Ministrja…

E frikshme: Trupat serb tregojnë forcën [FOTO]

Thursday, 23 March 2017 11:02
Serbia synon të forcojë ushtrinë e saj me mjete të reja ushtarake, pasi së fundmi ka blerë disa avionë luftarakë…

PDIU bojkoton qeverinë, nuk voton ministrat e rinj

Thursday, 23 March 2017 10:42
5 deputetët e Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet nuk do të votojnë ministrat e rinj në kabinetin qeveritar. Burime pranë…

Matura shtetërore: Kur do aplikoni për formularin A1? Mësoni dhe datat e provimeve

Thursday, 23 March 2017 09:42
Ministria e Arsimit ka bërë publike datat dhe afatet për aplikimet e maturantëve në formularin A1, si dhe datat e…

Sulmi i Londrës i parashikuar? Identifikohet autori [FOTO]

Thursday, 23 March 2017 09:38
Ende mister pas sulmit terrorist në Londër që la pas 5 viktima. Shërbimet Inteligjente angleze “007”janë vënë vënë në shenjestër…

Rama e nis mëngjesin me kujtimet e ‘97

Thursday, 23 March 2017 09:25
Pas bëri publike pak ditë më parë diferencën e qytetit të Kavajës sot dhe 20 vite më parë, Kryeministri Edi…

A ka shqiptarë të plagosur në sulmin e Londrës? Reagon Ministria e Punëve të Jashtme

Wednesday, 22 March 2017 20:16
Ministria e Punëve të Jashtme shqiptare ka reaguar pas sulmit terrorist në Londer dhe ka konfirmuar se mes të plagosurve…

Shpërthim i madh në repartin ushtarak në Durrës, 2 të plagosur

Wednesday, 22 March 2017 19:52
Një shpërthim i madh ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një repart ushtarak në Porto Romano në Durrës. Si pasojë…

Breshëri plumbash në Elbasan, plagoset një person

Wednesday, 22 March 2017 19:47
Disa të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pranë Gjykatës në qytetin e Elbasanit. Nga raportimet e para bëhet e…

Parlamentari hero i bëri frymëmarrje artificiale policit të plagosur [FOTO]

Wednesday, 22 March 2017 19:42
Deputeti britanik i partisë Tory, Tobias Ellwood është kthyer në një hero pas sulmit të bërë sot në Londër. Parlamentari…

Rritet numri i viktimave nga sulmi në Londër, ky është agresori [FOTO]

Wednesday, 22 March 2017 19:27
Tre kalimtarë dhe një oficer policie konfirmohet të kenë humbur jetën nga sulmi i sotëm terrorist pranë Parlamentit në Londër.…
radio TV
Geek Room

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll