Kosovë-Kroaci në ‘Loro Boriçi’, Presidenti Thaçi,me Edi Ramën do të përkrahim Kosovën

Wednesday, 05 October 2016 13:16
Nesër Kosova do të luajë kundër Kroacisë në stadiumin ‘Loro Boriçi’, sfidë e rëndësishme kjo për ekipin kosovar. Në të…

Nobel 2016 në Kimi, triumfojnë tre shkencëtarët për makinën molekulare

Wednesday, 05 October 2016 13:12
Çmimi Nobel në kimi për vitin 2016 u është dhënë tre personave, të cilët zhvilluan pajisjet më të vogla në…

PD-së i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për Vettingun

Wednesday, 05 October 2016 12:39
Partisë Demokratike ka ankimimua Vetting-un në Gjykatën Kushtetuese. Në kërkesën që iu dërgua Kushtetuese, PD thotë se ligji i Vlerësimit…

Do habiteni, se si një motër e vëlla u bënë tutorë pa mbushur 20 vjeç

Wednesday, 05 October 2016 12:21
Një motër e vëlla nga Durrësi kanë detyruar një të mitur 14 vjeç të prostituonte për 3 deri 5 mijë…

Edhe fëmijët e “rrezikshëm” të rrugës mund të reabilitohen. Rasti më i mirë Kiço…

Wednesday, 05 October 2016 11:57
Edhe Kiçoja mund të mësojë dhe të shkruajë. Më këtë titull ka nisur rrëfimin e tij gazetari Mentor Kikia. E…

Arrestime në Vlorë, zbulohen dhe 10 ton drogë

Wednesday, 05 October 2016 11:42
Policia e Vlorës ka zbuluar rreth 10 ton drogë, këtë herë ka mundur dhe të gjejë kultivuesit. Ata janë 6…

De Biasi befason: Formacioni i Shqipërisë kundër Lihtenshejnit

Wednesday, 05 October 2016 09:32
Dëmtimet e njëpasnjëshme si dhe forma që po kalojnë disa futbollistë ka shtyrë trajnerin e kombëtares shqiptare që të bëjë…

Aksident me vdekje në Tiranë

Wednesday, 05 October 2016 09:29
Rreth orës 8 të mëngjesit ka ndodhur një aksident i rëndë me humbje jete. Aksidenti ndodhi në Linzë të Tiranës…

Presidenti filipinas: Obama, vafsh në djall! Armët i blej nga Rusia e Kina

Wednesday, 05 October 2016 09:24
“Presidenti amerikan Barak Obama mund të “shkojë në ferr” bashkë me kritikat e tij për luftën brutale kundër drogës në…

Çfarë ndodhi gjatë përballjes së ‘zjarrtë’ mes dy kandidatëve për Zv.president [VIDEO]

Wednesday, 05 October 2016 09:18
Në SHBA, dy kandidatët për nënpresident, demokrati Tim Kaine dhe republikani Mike Pence u përballën mbrëmë në debatin e vetëm…

Plehrat, Berisha tregon se kush po i sjell në Shqipëri: S’do ta votoja ligjin po të dija dëmet

Tuesday, 04 October 2016 22:10
Ish kryeministri Sali Berisha ka dhënë “argumentin” e tij për ligjin e mbetjeve të 2011(të miratuar nga qeveria e tij),…

Ja si shiten mjetet e bllokuara nga policia në Rezervën e Shtetit [VIDEO]

Tuesday, 04 October 2016 21:02
Një tjetër rasti i korrupsionit është denoncuar mbrëmjen e sotme në emisionin investigativ “Stop” në TV Klan, ku tregohet se…
radio TV
Geek Room

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll