Shkatërrohet rrjeti i kokainës, koka e bandës ishte shqiptar

Tuesday, 21 March 2017 12:42
Një organizatë për shpërndarjen e lëndëve narkotike është asgjesuar nga policia e Firence, Itali. Sipas njoftimit në pranga kanë rënë…

Në Maqedoni ulet çmimi i naftës. Në Shqipëri mbetet më i larti në rajon [FOTO]

Tuesday, 21 March 2017 12:34
Ulja e çmimit të karburantit dy javët e fundit në tregun botëror ka prekur dhe Maqedoninë, ku çmimi i naftës…

Mëngjesi i Edi Ramës: Shqipëria dje dhe sot përmes fotografive të ‘97

Tuesday, 21 March 2017 12:31
Prej më shumë se një muaj opozita është në shesh dhe kërkon qeveri teknike, por Kryeministri Edi Rama është i…

Mbesa e At Zef Pëllumbit "zëvendëson" Bashën në çadrën e lirisë

Tuesday, 21 March 2017 12:17
Lulzim Basha mungon për herë të parë në çadrën e lirisë, e shkak për këtë është bërë vizita e tij…

Kur bibat futin në "sherr" koleget Iva Tiço dhe Ana Domi

Tuesday, 21 March 2017 12:13
Shkrimi i gazetare Iva Tiços “Pse burrat zgjedhin bibat (dhe nuk kanë faj fareeeee)”, nuk ka kaluar pa zhurrmë. Ai…

Mbesa denoncon pas 8 vjetësh dajën “përdhunues”

Tuesday, 21 March 2017 11:58
Një vajzë 15-vjeçare ka bërë në Komisariatin nr. 3. një kallëzim për dajën e saj. Vajza, e shoqëruar nga e…

Detaje/ Atentati në Kinostudio. I plagosuri: Më shan nga gruaja

Tuesday, 21 March 2017 11:52
Një konflikt i lindur një muaj më parë dyshohet së është bërë shkak për atentatin e ndodhur mbrëmjen e djeshme…

Kompensohen plotësisht fermerët në Durrës [FOTO]

Tuesday, 21 March 2017 11:28
Të gjithë blegtorët që humbën lopët nga sëmundja Dermatoza Nodularë në Qarkun e Durrësit janë kompensuar. Ministri i Mjedisit Lefter…

Analizë, shtetet që duan influencë në Ballkan

Tuesday, 21 March 2017 11:05
Në një analizë të agjencisë gjermane të lajmeve, drejtohet vëmendja tek aktorët që duan të kenë influencë në Ballkan. Bashkimi…

PD kërkon rezultatet e hetimeve për privatizimin e OSSH

Tuesday, 21 March 2017 10:58
Një ditë pasi komisioni hetimor për privatizimin e OSSH tek ÇEZ mbylli zyrtarisht punën pas 13 muaj hetime, opozita kërkon…

Raport, bizneset e mesëm dhe të vegjël punësojnë më shumë

Tuesday, 21 March 2017 10:53
Ndërmarrjet e vogla dhe të mesme kanë punësuar mbi 50 % të forcës së punës në vend. Sipas raportit të…

Kokainë drejt Gjermanisë, 11 të arrestuar

Tuesday, 21 March 2017 09:21
Policia Italiane ka shkatërruar një organizatë kriminale, që lëvizte sasi të konsiderueshme narkotikësh në aksin Shqipëri-Itali-Gjermani. Sipas raportimeve të mediave…
radio TV
Geek Room

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll