FATMA

Kujdes!!! Endrrat nuk jane vetem per ne sirtar. Mjafton te degjosh gjene e duhur ne castin e duhur. Gjithcka ndodhi ne kulmin e vrapit me conversant e mia te fatit dhe me kufje do te njoftohesha me IN
Ne boten qe kasha ndertuar nuk ekzistonin princeshat dhe barbit por vajza me floket e shkurtra qe luante me makina. Ne lojrat e mia nuk ekzistonin kurorat me lule dhe sfilatat pej modeleje por version “Tomka dhe shoket e tij” ne lojen e volejbollit. Nuk e dija cfare ishte kamera apo skena por publiku im ishin femijet e lagjes dhe mikrofoni nje kaush prej letre. Pas tentativave te prinderive per te qene normale une mbetesha cudiberesja qe vishte fustane me atlete eh vidhte gjithe kemishat nga garderoba e mamit. Listes se cudive iu shtuan letrat anonime ne klase, fustanet e modeluar me dhe pjeset teatrale ne shkolle ku hiqesha si regjisore. U zhyta dhe ne mesime per tu future rruges se universitetit si nje gjykatese e ardhshme.
 Nje bote tjeter dolui ne horizont, e cmendur ashtu si une dua. Nga nxenesja me regjistrin e paprekur nga mungesat per te mos munguar asnje dite ne FUN Day. Une jam e cmendur per muzike,madje dhe CSI e shoh duke degjuar Lil Wayne.Kam nje deshire te embel per gjithcka te kripur. I adhuroj popcorn dhe patetinat kur stacionohem per te pare “Ellen Show” por tani me stacioni im eshte IN, ama kokoshkat nuk i kam gjetur akoma ;)

radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll